Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

SARAYBOND Kompozit Paneller Yeşil Binaların Tercihi

Üretiminin yaklaşık yüzde 40’ını yurtdışına ihraç eden Saray Alüminyum’un ürettiği B1 ve A2 sınıfı SARAYBOND kompozit paneller, dünyada en uzun garanti süresine sahip PVDF boya ile kaplı ve uluslararası kalite standartlarına uygun.

yapi.com.tr
SARAYBOND Kompozit Paneller Yeşil Binaların Tercihi

Yurtdışında özellikle büyük mimari projeler tarafından tercih edildiklerini belirten Saray Grup Yönetim Kurulu Üyesi Talin Saraylı Dikici, “B1 ve A2 sınıfı yangına dayanıklı alüminyum kompozit panel, nano kompozit panel, PVDF esaslı dayanıklı boya, alüminyum cotta dış cephe kaplama malzemesi gibi birçok yeniliği Türkiye’de ilk defa pazarla biz buluşturduk. Bunlar aynı zamanda uluslararası kalite standartlarına uygunlukları ile de yurtdışında en fazla tercih edilen ürünlerimiz” diyor.

Özellikle de yapıların dış cephelerinde kullanılan alüminyum kompozit panelin imalatında mutlaka Polivinilden Florür (Pvdf) boya kullanılması gerektiğine dikkat çeken Talin Saraylı Dikici sözlerine şöyle devam ediyor: “Alüminyum kompozit panel imalatında kullanılabilecek en dayanıklı boya, kimyasal dayanım, nem dayanımı, renk ve parlaklık kalıcılığıyla Polivinilden Florür (Pvdf) boyadır. Pvdf boyalar nem dayanımı, asit dayanımı, UV dayanımı renk ve parlaklık stabilitesi ile de diğer boyalardan kalite olarak ayrılıyor. Yapının dış cephesinin kısa zamanda deforme olmasını önlemek amacıyla, binaların dış cephesinde mutlaka Pvdf boya tercih edilmelidir.”

Meydan AVM

Dünyada ve Türkiye’de yeşil binaların tercihi
Saray Alüminyum, alüminyum kompozit panel imalatında sadece Pvdf boya kullanarak, binalarda dış cephe dayanımını ve kalitesini maksimum seviyeye ulaştırıyor. Saray’la giydirilen yapılar arasında, bulunduğu kentle özdeşleşen ve onun çağdaş kimliğine renk katan gökdelenler, rezidanslar, iş merkezleri, oteller,  tiyatro binaları gibi şehrin önemli yapıları yer alıyor. B1 ve A2 sınıfı yangına dayanıklı SARAYBOND alüminyum kompozit panellerin nitelikli projelerde özellikle tercih edildiğini vurgulayan Talin Saraylı Dikici, alüminyum kompozit panel, alüminyum ekstrüzyon profil, PVC profil ürünleri için EN 15804-Sürdürülebilir Yapı Malzemeleri normu uyumlu Çevresel Ürün Beyanı (EPD) belgesine Türkiye’de ilk kez sahip olduklarının altını çiziyor. Dikici, “Avrupa normlarına uygun üretimin yanı sıra, ürünlerimizin sürdürülebilir bir bakış açısı ve sorumluluk anlayışı ile belgelendirilmesi bizim için oldukça önemli. Üretirken, tüketimi de en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Böylelikle hem ‘yeşil binalar’a katkı sağlamış hem de müşterilerimize çevreye duyarlı ürünlerimiz ile karbon salınımını azaltan, sürdürülebilir, verimli, yenilikçi çözüm ve hizmetler sunmuş oluyoruz” diyor.

Özel Adatıp İstanbul Hastanesi

http://www.yapi.com.tr/haberler/saraybond-kompozit-paneller-yesil-binalarin-tercihi_172551.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!