Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Saros Koruma Altında

Kendi kendini temizleyebilen dünyanın 5 körfezinden biri olan, dalış meraklılarının doğal akvaryumu, 144 çeşit balık, 78 tür deniz bitkisi ve 34 tür süngere ev sahipliği yapan Saros Körfezi’ni ‘Özel Çevre Koruma Bölgesi’ ilan eden Bakanlar Kurulu’nun, kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Hürriyet Gazetesi
Saros Koruma Altında

endi kendini temizleyebilen dünyanın 5 körfezinden biri olan, dalış meraklılarının doğal akvaryumu, 144 çeşit balık, 78 tür deniz bitkisi ve 34 tür süngere ev sahipliği yapan Saros Körfezi’ni ‘Özel Çevre Koruma Bölgesi’ ilan eden Bakanlar Kurulu’nun, kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Alınan kararla birlikte 14 adet olan Özel Koruma Bölge sayısı 15’e yükseltilmiş oldu. Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talebi üzerine alınan Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca, Saros Körfezi ve kıyılarındaki 75 bin hektarlık alan, zengin biyolojik çeşitliliği, jeomorfolojik ve peyzaj özelliklerinin korunması maksadıyla Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edildi. 

Doğal akvaryum

Ege Denizi’nin en tuzlu kesimlerinden birini oluşturan ve karmaşık girdaplar çizen akıntıların görüldüğü Saros, kendi kendini temizleyen bir körfez konumunda.

ETİKETLER: çevre koruma
http://www.yapi.com.tr/haberler/saros-koruma-altinda_84763.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!