Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU novawood novawood

Satışa Son Hazırlık

Satışa Son Hazırlık

Cumhuriyet EGE
Satışa Son Hazırlık

zelleştirme kapsamındaki Alsancak Limanı, "alıcıların" görücüsüne çıktı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü'ne ait limanın 49 yıllığına devrini öngören ihale ilanı, Resmi Gazete'nin 6 Ocak 2006 tarihli sayısında yayımlandı.Yerli ortaklıkların yanı sıra dünya devlerinin de peşinde koştuğu liman için teklifler 24 Mart'ta verilmeye başlanacak. Son teklif verme süresi ise 7 Nisan 2006 olarak açıklandı.

İlanda açıklanan koşullara göre, ödeme peşin ya da vadeli olabilecek. Vadeli olması durumunda, ihale bedelinin en az yarısı sözleşme imza tarihinde, toplam bedelin en az yüzde 25'i de sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren en geç bir yıl içerisinde, toplam tutar da imza tarihinden itibaren en geç iki yıl içerisinde ödenecek. Ayrıca vade durumunda yüzde 9'luk basit faiz uygulanacak.

İhaleye, Ege'deki işadamlarının oluşturduğu Alsancak Liman Hizmetleri AŞ, Kuşadası Limanı ve Galataport Projesi'yle gündeme gelen Mehmet Kutman'ın sahibi olduğu Global Yatırım Holding ile Hutchison Whampoa ortaklığı, Dubai Ports Authority gibi firmaların da aralarında bulunduğu yaklaşık 8 grubun teklif vermesi bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/satisa-son-hazirlik_40290.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!