Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Schattdecor Dekor Baskısı
Dekor kağıdı desenleri 3 bölüme ayrılıyor; 'orjinal ahşap desenleri', 'taş, tekstil, seramik ve metal yüzeylerden esinlenerek yapılan desenler', 'fantastik dekorlar'.

Dekor kağıdında yapılan desen ve renk çalışmaları müşterinin tercihleri doğrultusunda belirlenir.  Tasarımcılarının sürekli yeni dekor ve renkler üretebilmek için çalıştığı Schattdecor firmasında 1000'den fazla değişik dekor (silindir) ve bunların kombinasyonunun üretimi söz konusu. Böylece firma için yeni trendlerin takibi ve uygulaması çok daha çabuk ve kolay oluyor. Üretilen yeni dekorlar ise Schattdecor firmasının düzenli olarak katıldığı ulusal ve uluslararası fuarlarda ilgililerin beğenisine sunuluyor.

Firma kendi standart kartelasını bireysel siparişler doğrultusunda geliştirdiği ve ürettiği koleksiyonuyla destekliyor. Numune hazırlanırken kullanılan laboratuar makineleriyle üretimde kullanılan makinelerin aynı firmaya ait olmasını bir prensip olarak kabul eden Schattdecor, bu sayede numunelerle esas üretimin birbirini kusursuz biçimde tutmasını sağlıyor.

Schattdecor'da temel baskısı olarak kullanılan tek malzeme kağıt, baskı işlemi sırasında önceden karıştırılmış renkler özel olarak boyanmış kağıdın üzerine uygulanıyor. Kağıdın ve kullanılan boyaların kaliteleri bir araya geldiğinde oldukça yüksek bir baskı kalitesi elde ediliyor.

Schattdecor kurulduğundan bu yana sadece su bazlı boyalar ve organik pigmentler kullanıyor. Baskıda kullanılan boyalar tüm işlem için uygun bir kalitede, özellikle de ışığa ve güneşe karşı dayanıklı ürünlerden seçiliyor. Bu son nokta mobilya sektörü için büyük önem atz ediyor çünkü mobilya, ışığın her türlü çeşidine maruz kalan ve genel olarak mobilyanın kaplaması satın alındıktan uzun zaman sonra da aynı renkte kalması beklenen bir eşya.

Schattdecor'da baskı her zaman rulodan ruloya yapılıyor. Depolama, nakliye ve diğer işlemlerin sorunsuz olması için kağıtların rulolara çok sıkı sarılmasına ve hava geçirmemesine özellikle dikkat ediliyor.
 
Schattdecor’un dekor kağıdı ve ondan üretilen ürünler yüzde yüz geri dönüşümlü olmasıyla da dikket çekiyor. Mobilya imalatında kullanılan dekor kağıdının doğaya saygılı bir yapısının olmasının yanında, sınırsız sayıda desende üretilebilmesi sebebiyle de doğal ahşap ürünlerden daha fazla tercih ediliyor.


http://www.yapi.com.tr/haberler/schattdecor-dekor-baskisi_96510.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!