Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Schneider Electric, Gelecek için Çözüm Önerileriyle WIN Otomasyon Fuarı’ndaydı

Türkiye’nin yanısıra 70’e yakın ülkeden katılımcının bir araya geldiği fuarda, Schneider Electric enerji, altyapı, endüstri, bina ve veri merkezleri pazarlarına sunduğu yüzde 30’a varan oranlarda tasarruf sağlayan 'enerji verimliliği çözümlerinin' yanısıra 'hidroelektrik, rüzgar ve güneş sistemlerinin' elektrik altyapı uygulamalarıyla da dikkat

yapi.com.tr
Schneider Electric, Gelecek için Çözüm Önerileriyle WIN Otomasyon Fuarı’ndaydı

STRONG>Schneider Electric, 25 – 28 Şubat 2010 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen WIN - World of Industry Otomasyon Fuarı’na katıldı. Türkiye’nin yanısıra 70’e yakın ülkeden katılımcının bir araya geldiği fuarda, Schneider Electric enerji, altyapı, endüstri, bina ve veri merkezleri pazarlarına sunduğu yüzde 30’a varan oranlarda tasarruf sağlayan 'enerji verimliliği çözümlerinin' yanısıra 'hidroelektrik, rüzgar  ve güneş sistemlerinin' elektrik altyapı uygulamalarıyla da dikkat çekti.

İlk kez bu fuarda ziyaretçilere tanıttığı minyatür devre kesicisinde 5. nesil olarak tanımlanan 'Acti 9 modüler sistemi' ile de büyük ilgi gören Schneider Electric, bu sistemle alçak gerilim tesisatının son dağıtımında kullanıcılara daha fazla verimlilik, güvenlik, tasarruf ve enerji sürekliliğini, üstelik çevre dostu olarak birarada sunuyor.    

Fuara katılan ve enerji verimliliğinin yanısıra yenilenebilir enerji kaynakları hakkında açıklama yapan Schneider Electric Güç Sistem ve Çözümleri Genel Müdür Yardımcısı Göktuğ Gür, dünyada enerjiye olan ihtiyacın gün geçtikçe arttığını, teknoloji ve konfordan vazgeçemeyeceğimize göre tek çözümün enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynakları olduğunun ve bunların birlikte yönetilmesi gerektiğinin altını çizdi. Schneider Electric’in dünyada kullanılan enerjinin yüzde 72'si için enerji verimliliği çözümleri  sunduğunu, böylelikle tesislerde ve binalarda yüzde 30'a varan oranlarda enerji tasarrufu sağladığına dikkat çeken  Gür, “Son 2 yıl içinde 40’a yakın hidroelektrik ve 9 adet rüzgar santrali Schneider Electric çözümleri ile hayat buldu. Schneider Electric olarak yeşil bir dünya ve enerjiyi verimli kullanma konusunda çözümler sunarak, aynı zamanda  yenilenebilir enerji kaynakları alt yapı uygulamalarını sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Göktuğ Gür konuşmasında, “Su, rüzgar, güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarında elektrik üretimi için yapılan yatırım her geçen gün artıyor, hem de dünyaya zarar vermiyor. Türkiye'de hedef, 2023 yılına kadar, yenilenebilir enerjinin elektrik üretimi içerisindeki payının en az yüzde 30 seviyesine ulaşmasıdır” dedi. Türkiye’nin rüzgar enerjisi santrallerinin en hızlı büyüdüğü ülkeler sıralamasında dünyada birinci sırada olduğunu da belirten Göktuğ Gür, şu ana kadar bu potansiyelin sadece yüzde 15'inin kullanılmış olduğuna dikkat çekti.

Schneider Electric’in fuar süresince düzenlediği en son teknolojik ve yenilikçi çözümlerin yer aldığı seminerler de büyük ilgiyle karşılandı. Seminerler arasında elektrik dağıtım sistemlerinde enerji sürekliliği, endüstriyel binalarda enerji verimliliği denetimi, demir çelik maden sektörlerinde proses otomasyonu, vijeo citect scada yazılımı ile ortak database ve enerjinin geri kazanımı için altivar hız kontrol çözümleri yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/schneider-electric-gelecek-icin-cozum-onerileriyle-win-otomasyon-fuarindaydi_77096.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!