Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Schneider Electric’ten Çevre Dostu Yeni Fabrika

Schneider Electric’in Manisa fabrikasının açılışı, Schneider Electric CEO’su Jean-Pascal Tricoire tarafından, hükümet ve yerel yönetim temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

yapi.com.tr
Schneider Electric’ten Çevre Dostu Yeni Fabrika

Enerji kayıplarını ortadan kaldırarak Türkiye’nin enerjisine sahip çıkmayı hedefleyen Schneider Electric’in Manisa fabrikasının açılışı, Schneider Electric CEO’su Jean-Pascal Tricoire tarafından, hükümet ve yerel yönetim temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. Türkiye’de ilk kez 'yeşil etkinlik' konseptiyle tasarlanan fabrikanın açılış töreninde konuşma yapan Jean-Pascal Tricoire, dünyamızın temel sorunlarından birinin giderek artan enerji ihtiyacı olduğunu ve elektrik tüketiminin 2030 yılına kadar ikiye katlanacağını söyledi. Bu yüzden enerjiden tasarrufun ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının kaçınılmaz olduğunu belirten Tricoire, “Bizler Schneider Electric olarak firmaların optimum düzeyde enerji verimliliği gerçekleştirmelerini mümkün hale getiriyoruz. Bu son derece önemli, çünkü dünyada elektriğin yüzde 41’den fazlasını endüstriyel ve ticari binalar tüketiyor” dedi.


TurhanTurhangil, Jean P. Tricoire, Taner YildizSchneider Electric CEO’su Jean Pascal Tricoire, Schneider Electric’in hem enerji verimliliği uygulamalarının, hem de karbon salınımının azaltılmasına sağladığı katkının en önemli referansının Manisa fabrikası olduğunun da altını çizdi. Tricoire, “Bugün bu açılışla Manisa fabrikamız, sunduğumuz çözümlerin birebir uygulandığı en önemli referansımız olmuştur. Fabrikamızın yüzde 30’a varan oranda enerjiden tasarruf etmesini sağlarken, sürdürülebilir yaşama katkımızdan dolayı da mutluyuz” dedi. Jean-Pascal Tricoire, Türk insanın yetkinliklerine duyulan güvenin, Schneider Electric’in Türkiye’ye yaptığı bu yatırımda belirleyici faktör olduğunu vurguladı. Yeni fabrikalarını Schneider Electric’in ihracat merkezi olarak konumlandırdıklarının altını çizen Tricoire, “Birçok Avrupa ülkesinin yanısıra Kuzey Afrika’dan Güney Amerika’ya kadar çok geniş bir coğrafyaya yapacağımız ihracatı Manisa fabrikası ile gerçekleştireceğiz. Türkiye, Manisa Fabrikası ile global üretim merkezi ve ihracat üssü olacak” dedi.

Turhan Turhangil: Önümüzdeki üç yılda Türkiye’de 50 milyon Euro’luk yatırım yapacağızAçılışa katılan Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü ve Balkanlar ve Ortadoğu Bölge Başkanı Turhan Turhangil, “İlk aşamada 15 milyon Euro yatırım yapılan fabrikanın yatırım miktarı, büyüme hızına bağlı olarak her yıl daha da arttırılacak. Ekonomik şartlara rağmen, önümüzdeki üç yılda Türkiye’de 50 milyon Euro’luk yatırım planı uygulamaya devam edeceğiz. Yeni fabrikamızın tüm yatırım aşamaları tamamlandığında şu andakinin iki katı iş hacmine ulaşmayı hedefliyoruz. Enerjisini güneşten alan fabrikamıza yapılacak yatırım ve bu sayede yaratılacak istihdam ile Türkiye ekonomisine değer katmayı amaçlıyoruz. Ayrıca sürdürülebilir yaşam ve yeşil çevreye sağlayacağımız olumlu katkılardan dolayı memnuniyet duyuyoruz”  şeklinde konuştu.

Yeşil Etkinlik nedir?
Uluslararası Live Earth kuruluşunun belirlediği kurallar çerçevesinde gerçekleşen etkinlikler, 'yeşil etkinlik' olarak adlandırılıyor. Türkiye’de bir ilk olarak 'yeşil etkinlik' konseptiyle açılan Manisa fabrikasının etkinlik alanında görülen pek çok öğe, geri dönüştürülmüş malzemelerden üretildi ya da sürekliliği sağlanabilir malzemelerle tasarlandı.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/schneider-electricten-cevre-dostu-yeni-fabrika_78474.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!