Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Schneider Electric Türkiye'de Büyüyecek

Antalya'da düzenlenen ve 30 ülkeden üç bine yakın ziyaretçinin katıldığı Schneider Electric Inititative 2008 Özel Fuarı'nın açılışını yapmak üzere Türkiye'ye gelen Schneider Electric Uluslararası Bölüm Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Christian Wiest, dünyada yaşanan krizin Türkiye'ye ve Türkiye'deki yatırımlarına etkileri hakkında bilgi verdi.

yapi.com.tr
Schneider Electric Türkiye'de Büyüyecek

Antalya’da düzenlenen ve 30 ülkeden üç bine yakın ziyaretçinin katıldığı Schneider Electric Inititative 2008 Özel Fuarı’nın açılışını yapmak üzere Türkiye’ye gelen Schneider Electric Uluslararası Bölüm Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Christian Wiest, dünyada yaşanan krizin Türkiye’ye ve Türkiye’deki yatırımlarına etkileri hakkında bilgi verdi.

Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil ve Pazarlama Direktörü Uğur Oktar ile bir araya gelen Wiest, dünyadaki gelişmeleri ve özellikle yatırım yaptıkları ülkelerin durumunu yakından takip ettiklerini belirtti ve "Yaşanılan global bir kriz değil, bankacılık ve finans krizidir. Sektörümüzü doğrudan etkilemez. Schneider Electric olarak endüstriyel anlamda en güçlü şirketlerden biriyiz ve krize karşı zayıf değiliz. Krizi aşma konusunda kendimize güvenimiz tam" dedi.

Schneider Electric krize rağmen Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor

Yatırımlarını Türkiye’de yapmak için iki önemli nedenlerinin olduğunun söyleyen Schnedier Electric Uluslararası Bölüm Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Christian Wiest, Türkiye’nin coğrafi konumunun yanı sıra nitelikli insan gücünün de kendilerini çok etkilediğinin altını çizdi. İzmir’de halen üç, İstanbul’da da bir fabrika ile üretimi sürdürdüklerini belirten Christian Wiest, İzmir Kemalpaşa’daki iki fabrikasının kapalı alanını iki katına çıkaracaklarını söyledi. Manisa Organize Sanayi Bölgesinde de kısa bir süre önce yeni bir alan satın aldıklarını açıklayan Wiest, on milyon Euro’nun üzerinde yatırımın ön görüldüğü fabrikanın bölgesel bir birim olacağını, 2009’un ilk çeyreği sonunda bir kısmının tamamlanacağını ve sadece Türkiye pazarına değil, komşu ülkelere de hizmet etmek üzere faaliyete geçeceğini belirtti.

Schneider Electric Türkiye’de de şirket satın alacak

Yaptıkları şirket satın alımları ile büyüyen Schneider Electric, şu ana kadar geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de Metesan, PKS Profilüks firmalarını bünyesine katmıştı. 190 ülkede faaliyet gösteren Schneider Electric’in Türkiye’de de yine şirket satın alacağını belirten Christian Wiest, kriz ortamının satın alma planlarını engellemediğini, sadece yatırım yapacakları alanlarda daha seçici olacaklarını söyledi.

Ayrıca krizin etkileri konusunda da görüşlerini paylaşan Wiest, kriz nedeni ile sanayi sektörünün rekabeti artırıp yatırımlara daha hızlı gireceğini söyledi. Konut sektörünün krizden etkileneceğini ancak bina sektörü için yakın zamanda böyle bir tehlikenin olmadığını da belirten Wiest, "datacenter" olarak adlandırılan veri merkezlerinin büyüyeceğini ve bilişimle ilgili yatırımların artacağını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/schneider-electric-turkiyede-buyuyecek_64267.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!