Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Schüco, Kıbrıs’ta Düzenlediği Seminerle Ürünlerini Tanıttı

Tüm dünyada kalitesi, sistem çeşitliliği, araştırma - geliştirmeye verdiği önem ve başarılı takım çalışması ile tanınan Alman markası Schüco, düzenlediği seminer ile Kıbrıs inşaat sektörünün önemli isimlerini bir araya getirdi.

yapi.com.tr
Schüco, Kıbrıs’ta Düzenlediği Seminerle Ürünlerini Tanıttı

br/>


Tüm dünyada kalitesi, sistem çeşitliliği, araştırma - geliştirmeye verdiği önem ve başarılı takım çalışması ile tanınan Alman markası Schüco, Türkiye’de 1999 yılından bu yana bağlı şirketi ile faaliyet gösteriyor. İmza attığı başarılı projeler ile adından söz ettiren Schüco Türkiye, düzenlediği seminer ile Kıbrıs inşaat sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getirdi.

Dünya genelinde 4.700 çalışana, 12.000 iş ortağına sahip olan ve 70’ten fazla ülkede faaliyet gösteren Schüco, pencere, kapı, cephe, kış bahçesi ve solar teknolojisi lider üreticisi; inşaat ve renovasyon pazarının tüm alanlarında anahtar oyuncu konumunda. Genel olarak Alüminyum, PVC ve Güneş Enerjisi Sistemleri alanlarında faaliyet gösteren Schüco, şu anda Türkiye’de bu 3 grubu da pazarlıyor.

Schüco yetkilileri, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nde düzenlenen iki saatlik bir seminer ile, Kıbrıs’ın önemli mimarları, mühendisleri, işverenleri ve Kıbrıs’taki uygulama iş ortakları Darem Trading Ltd. ve K. Paralik Metal İşleri Ltd. çalışanları ile bir araya gelerek bu üç ürün grubu ve referans projeleri hakkında bilgi verdi.

Seminerde tanıtılan Schüco ürünlerinden alüminyum giydirme cephe sistemleri, büyük bir çeşitlilik gösteriyor. FW 50+ klasik kapaklı giydirme cephe sistemi, uzun ve titiz AR-GE çalışmaları sonucunda geliştirilmiş bir sistem. Sistemin en büyük avantajı birbiri üzerine binen fitil yuvaları sayesinde kondens suyunun kontrollü bir şekilde atılması ve her bir modülün dört köşesinden havalandırma sağlaması. Bu prensip sayesinde Schüco giydirme cephe sistemleri, Avrupa’da patentle koruma altına alınmış.

Sürme pencere ve kapı sistemi Royal S ise Schüco’nun bir başka ilgi çekici alüminyum sistemi. Schüco Royal S sürme doğramalar, yalıtımsız ve iç-dış profillerin birbirlerine ısı bariyerleri ile bağlandığı yalıtımlı sistemler olarak ikiye ayrılıyor. Isı yalıtımsız sürme sistemi Royal S 24N, son derece yüksek kalitede ve bir o kadarda ekonomik bir çözüm. Bu sistemde, 160kg’a kadar ağırlığa sahip kanatlar oluşturmak mümkün olabiliyor.

Alüminyum ürün grubunda markanın en dikkat çekici yeniliği, ürün yelpazesine yeni katılan AWS alüminyum pencere sistemi. Schüco Pencere AWS sistemi, geniş bir profil yelpazesinden, çok çeşitli açılış şekillerine kadar pek çok özelliği bir arada sunuyor. 50 mm’den başlayıp 75 mm derinliğe kadar ulaşan sistem çeşitliliğine sahip Schüco Pencere AWS, özel izolasyon bariyerlerinin kullanımı ile HI -Yüksek izolasyon- ve hatta SI olarak tabir edilen Süper izolasyon özelliği sunabiliyor. Çeşitli kasa profili derinliklerine göre değişik isimler ile anılan bu serinin en çok uygulanan izolasyonlu sistemleri ise AWS 60 ve AWS 65.

Schüco 25 seneyi aşkın süredir yüksek kaliteli PVC sistemlerinin de üreticisi. Hem teknik, hem görünüm açısından geliştirilmiş profil serileri ile enerji tasarrufu, PVC ürün grubunda önemle üzerinde durulan bir araştırma ve geliştirme konusu. Schüco PVC sistemlerindeki yeni teknolojinin en önemli temsilcilerinden biri 8 odacıklı yapısı ile patentli PVC / Alüminyum birleştirme teknolojisine sahip Schüco Corona SI 82+ sistemi. Üç drenaj seviyesi ve üçlü camlama sayesinde 0.9 W/m²K’lık mükemmel bir pencere U değeri elde edilmesini sağlanmış.

En çok tercih edilen PVC sistemlerinden biri olan Schüco Corona CT 70 sistemi ise, 5 odacıklı ve çift contalı yapısı ile rüzgar, yağmur ve gürültüye karşı optimum koruma sağlıyor. Kışı sıcaklığı, yazınsa klimanın sağladığı soğuk havayı mekanda muhafaza eden yüksek yalıtım özelliği ile enerji tasarrufu sağlayarak, ısınma ve soğuma maliyetini düşürüyor.

Schüco, bir sistem firması olması nedeniyle güneş enerjisi uygulamalarında da sistemin gerektirdiği bütün ekipmanları ürün gamı içerisinde bulunduruyor. Schüco güneş kolektörü sistemlerinin başlıca kullanım alanları arasında evler, oteller, sosyal tesisler, okullar, spor salonları, endüstriyel tesisler; kısacası sıcak su ihtiyacının olduğu her yer sıralanabiliyor.

Bu kullanım alanları dışında, Schüco güneş enerjisi sistemleri ile binaların ısıtılmasına destek olunabiliyor. Ayrıca kapalı ve açık havuzların ısıtması yine Schüco güneş enerjisi sistemleri ile sağlanabiliyor. Schüco’nun üzerinde önemle durduğu bir diğer konu ise güneş pili (Fotovoltaik) sistemler. Güneş enerjisinden direkt olarak elektrik üretilebilen güneş pilleri Schüco’nun güneş kolektörlerinde olduğu gibi montaj konusunda büyük esnekliğe sahip.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/schuco-kibrista-duzenledigi-seminerle-urunlerini-tanitti_55272.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!