Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Seçim Bitti, Sondaj Başladı

Verimli tarım arazisi, 1. derece arkeolojik sit alanı ve ülkenin “hububat ambarı” olarak tanımlanan Eskişehir’deki Alpu Ovası’nda yapılmak istenen termik santrala tepkiler sürüyor.

yapi.com.tr
Seçim Bitti, Sondaj Başladı

Seçimlerden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından “Alpu Ovası’nın sit alanı olduğunun ve koruma altına alındığının” duyurulması üzerine yeniden başlayan çalışmalar, koruma söylemlerin seçim malzemesi olduğunu da ortaya çıkardı. Eskişehir Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Can Ayday, santraldan vazgeçildiği söylenmesine rağmen Nisan ayında Enerji Bakanlığı’nın görevlendirdiği bir kamu kurumu tarafından projenin devam ettirildiğini ve kömür arama amaçlı sondaj çalışmalarına tekrar başlandığını açıkladı.

CHP Eskişehir milletvekili Utku Çakırözer ise BirGün’e yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın 21 Mart’ta Eskişehir’de düzenlediği mitinginde Alpu Ova’sının “sit alanı” olduğunu ve koruma altına alındığını duyurduğunu anımsattı. Çakırözer, “Seçim biter bitmez Alpu Ovası üzerinde sondaj çalışmaları başlatıldı” dedi.

Termik santralın çevreye zararının bu aşamada bile ortaya çıktığını söyleyen Çakırözer, “İktidar partisi seçimlere göre manevra yapıyor. AKP’li il başkanı ve milletvekilleri bile projeyi savunmakta zorluk çekiyorlar” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/secim-bitti-sondaj-basladi_172861.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Knauf Alçı Sıvalar

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!