Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Seçim Rüşveti" İçin Suç Duyurusu

Yüksek Seçim Kurulu "seçim rüşveti" dediği beyaz eşya yardımı için suç duyurusunda bulundu. Savcılık ilk ifadeyi mahalle muhtarından aldı.

Vatan Gazetesi
"Seçim Rüşveti" İçin Suç Duyurusu

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) "seçim rüşveti" dediği beyaz eşya yardımı için suç duyurusunda bulundu. Savcılık ilk ifadeyi mahalle muhtarından aldı.

Tunceli’de vatandaşlara yönelik beyaz eşya ve mobilya yardımının seçmenlerin oyunu etkilemeye yönelik olduğuna karar veren Yüksek Seçim Kurulu, Tunceli Başsavcılığı’na başvurarak sorumluların yargılanmasını istedi. Tunceli’deki yardımların Seçimlerin Temel Hükümleri Hakkındaki Kanun hükümlerine aykırı olduğunu duyuran YSK’nın suç duyurusunda somut bir isim belirtilmediği, ancak seçmeni etkilemeye yönelik yardımdan dolayı sorumlu olan görevliler hakkında dava açılması istendi Ancak Tunceli Valiliği’nin, "Her eve beyaz eşya" kampanyası YSK’nın uyarısı, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın incelemesi ve yoğun yağmura rağmen dün de sürdü. Cumhuriyet Mahallesi’ne iki kamyonetten oluşan buzdolabı, çamaşır makinesi ve fırın dağıtımına başlandı. Mahalle Muhtarı Ali Rıza Güneş’in elindeki listeye göre dağıtım yapılırken, Cumhuriyet Başsavcılığı ifadesine başvurmak üzere muhtarı savcılığa davet etti. İki saat aradan sonra mahalleye gelen dağıtım komisyonu üyesi İl Dernekler Müdürü Süleyman Arısoy başkanlığındaki heyet, ellerindeki listeye göre dağıtımlara yeniden başladı.

Valilik ısrarlı

Tunceli’de dün yağmura ve YSK kararına rağmen dağıtım sürdü. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki bazı evlere çamaşır makinesi ve buzdolabı bırakıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/secim-rusveti-icin-suc-duyurusu_66515.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!