Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

''Şehrimizde Sanayileşmenin Önündeki En Büyük Engel Organize Sanayi Bölgesinde Yatırım Yeri Kalmaması''

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Kemal Karaküçük, organize sanayi bölgesinde yatırım yapacak alanın kalmadığını ve bunun da kentin sanayileşmesinin önündeki en büyük engel olduğunu söyledi.

yapi.com.tr / AA
''Şehrimizde Sanayileşmenin Önündeki En Büyük Engel Organize Sanayi Bölgesinde Yatırım Yeri Kalmaması''

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Kemal Karaküçük, organize sanayi bölgesinde yatırım yapacak alanın kalmadığını ve bunun da kentin sanayileşmesinin önündeki en büyük engel olduğunu söyledi.

Karaküçük, KMTSO Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş'ta son 20 yılda büyük yatırımların gerçekleştiğini ve sürekli istihdamı düşünen müteşebbislerin yatırım yapma fikrinde hiçbir değişiklik olmadığını belirtti.

Geçmişte sanayinin özellikle tarımsal faaliyetin yoğun olduğu bölgelerde gelişim gösterdiğini hatırlatan Karaküçük, ''Şimdi bunu geriye döndürmek ve telafi etmek mümkün olmamaktadır. Onun için biran önce organize sanayi bölgeleri için hızlı planlama yapma zorunluluğumuz vardır. Şehrimizde sanayileşmenin önündeki en büyük engellerden birisi mevcut organize sanayi bölgelerinde yatırım yeri kalmamasıdır'' dedi.

Türkoğlu ilçesine yeni organize sanayi bölgesi kurulması için karar çıktığını ve burada çalışmaların sürdüğünü kaydeden Karaküçük, şunları kaydetti:

''Türkoğlu Organize Sanayi Bölgesi'ne de yatırımcılarımız büyük ilgi göstermiştir. Gerçekten şehrimizde yatırım yapma düşüncesi bizleri mutlu etmektedir. Oda olarak yatırımın önündeki engelleri kaldırmak zorundayız. Onun için Topsulku bölgesinde 3. organize sanayi bölgesi kurulması için çalışma başlattık. Valimizle birlikte bölgede inceleme yaptık. Burası Kahramanmaraş sanayisinin gelecekte uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak büyüklüğe sahip bir alandır. Bu anlamda ilimizin geleceğini düşünerek buranın organize sanayi bölgesi olarak planlanmasını çok önemli görüyoruz.''

''Serbest bölge kaçınılmaz''

Kahramanmaraş'ın ekonomisindeki önemli konuların başında emek yoğun sektörler için alt yapı oluşturulması olduğunu dile getiren Karaküçük, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bir serbest bölge kurulması önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu bağlamda organize sanayi bölgesi için üzerinde çalışmakta olduğumuz Tomsuklu mevkinde Gaziantep karayolu üzerinde bulunan Seyrantepe mevkindeki alanın serbest bölge olarak ilan edilmesi konusunda da girişimlerde bulunuyoruz.''

Karaküçük, Kahramanmaraş'ta hizmet veren havaalanının bazı dezavantajları bulunduğunu ve Narlı bölgesinde uluslararası havaalanı yapılması için de çalışma başlattıklarını sözlerine ekledi.

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/sehrimizde-sanayilesmenin-onundeki-en-buyuk-engel-organize-sanayi-bolgesinde-yatirim-yeri-kalmamasi_87084.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!