Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

SEKA Park, Türkiye'nin İlk Endüstriyel Dönüşüm Projesi

Önceki gün grup toplantısında konuşan Erdoğan, Baykal'ın eleştirilerini cevapladıktan sonra dinlenmesini istedi. "İşçi, memur, ücretliler, dar gelirliler için ne yaptınız?" diye soran Erdoğan, "Sayın Baykal, bir zamanlar SEKA'ya da gitti biliyorsunuz. Orada da yanına topladı 30-35 milletvekilini ve 'burayı kimse kapatamaz' dedi. Sayın Baykal git

Zaman Gazetesi
1 SEKA Park, Türkiye'nin İlk Endüstriyel Dönüşüm Projesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a tatil için adres gösterdiği SEKA Park, Türkiye'nin ilk endüstriyel dönüşüm projesi. Fabrikası yerine yapılan tesisler, Türkiye'nin en büyük parkı oldu.

İşçi eylemleri ile aylarca Türkiye gündeminde kalan SEKA'nın fabrika alanı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından park yapılmasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a dinlenmesi için tavsiye etmesi ile bir kez daha gündeme geldi.

Önceki gün grup toplantısında konuşan Erdoğan, Baykal'ın eleştirilerini cevapladıktan sonra dinlenmesini istedi. "İşçi, memur, ücretliler, dar gelirliler için ne yaptınız?" diye soran Erdoğan, "Sayın Baykal, bir zamanlar SEKA'ya da gitti biliyorsunuz. Orada da yanına topladı 30-35 milletvekilini ve 'burayı kimse kapatamaz' dedi. Sayın Baykal git SEKA Parkı'na iyice dinlen de kendine gel. O gezdiğin SEKA da müze oluyor." şeklinde konuştu. Seka Park, SEKA İzmit Kâğıt Fabrikası'nın 520 dönümlük arazisi üzerine kuruldu. 15 metre yüksekliğinde çim tepesi ile dikkat çeken parka 6 bin adet ağaç dikildi. Türkiye'nin en büyük Kaykay pistinin yer aldığı parkta çocuklar için 40 dönümlük oyun alanı bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seka-park-turkiyenin-ilk-endustriyel-donusum-projesi_75583.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • çocukluk yılları toplam on yıldır. mühendis olduklarında 25 yıl nerede oynıyacaklar acaba YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!