Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Şeker Fabrikasıydı Havuzlu Villa Oldu

Bor Şeker Fabrikası'nın satılmayan arazisinin üstüne gecekondu yapar gibi havuzlu villa yaptılar.

yapi.com.tr
Şeker Fabrikasıydı Havuzlu Villa Oldu

Bor Şeker Fabrikası, kanunlara ve ihale şartnamesine aykırı bir şekilde ihaleye girmeyen bir firmaya ‘hülle yoluyla’ devredilirken, şeker fabrikasının satılmayan arazisinin üstüne gecekondu yapar gibi havuzlu villa yaptılar. Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre; durum ortaya çıkınca verince Özelleştirme İdaresi, 625 bin metrekare araziyi Temmuz ayında satışa çıkardı. Eylül ayında yapılacak şeker fabrikasının arazi ihalesi, adrese teslim satış ihalesi olarak tarihe geçecek.

Bor Şeker Fabrikası, 2018 yılında yapılan özelleştirme ihalesinde Doğuş Çay’a satılmıştı. Ancak Doğuş Çay, fabrikayı devralmayarak kamuoyunun yakından tanıdığı Dişli Ailesi’yle birlikte kurulan DSL İnşaat Sanayi ve Ticaret Şirketi’ne devretmişti. İhale şartnamesine aykırı bu devir işlemi, kamuoyunda büyük tepkiye neden olurken, hülleli satış olarak tarihe geçmişti.

Bu skandal hafızalarda canlılığını korurken, bu sefer Bor Şeker Fabrikası’nın satışa konu olmayan 625 bin metrekarelik arazisiyle ilgili yeni bir skandal patlak verdi. Hülle yaparak fabrikayı devralan Dişli ailesinin, devlette kalan şeker fabrikasının üstündeki sendika binasını yıkarak kendilerine havuzlu villa yaptırdıkları ortaya çıktı.

Adeta devlet arazisi gasp edilerek yapılan havuzlu villa Nisan ayından bu tarafa Dişli ailesi tarafından kullanılırken, Özelleştirme İdaresi ise bu duruma göz yumdu. Şeker fabrikasının satışa konu olmayan arazisinin üstündeki sendika binasının yıkılarak yerine havuzlu villa yapılmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isminin kullanıldığı iddiaları ise büyük bir infiale neden oldu. Özelleştirme İdaresi’nin bu iddiayı gerekçe göstererek bu duruma göz yumduğu kaydediliyor.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seker-fabrikasiydi-havuzlu-villa-oldu_174475.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!