Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Sektör Kendi Adı Altında Odalaşmalı, Yeni Yasal Düzenlemeler Gelmeli"

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili Alaattin Çakır, işsizlik sorununun çözümünde inşaat sektörünün çok önemli payı bulunduğunu belirterek, sektörün sorunlarının çözümü için, ''sektörün kendi adı altında odalaşması ve sektöre yönelik yeni yasal düzenlemeler getirilmesi'' önerisinde bulundu.

yapi.com.tr / AA
"Sektör Kendi Adı Altında Odalaşmalı, Yeni Yasal Düzenlemeler Gelmeli"

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili Alaattin Çakır, işsizlik sorununun çözümünde inşaat sektörünün çok önemli payı bulunduğunu belirterek, sektörün sorunlarının çözümü için, 'sektörün kendi adı altında odalaşması ve sektöre yönelik yeni yasal düzenlemeler getirilmesi' önerisinde bulundu. Aynı zamanda Alanya Müteahhitler Birliği Genel Başkanı Olan Alaattin Çakır, yaptığı yazılı açıklamada, inşaat sektörünün Türkiye'nin Cumhuriyet tarihinden beri lokomotif sektörü olduğunu, sektörün Türkiye ekonomisindeki önemini ve yerini sürekli koruduğunu belirtti.
    
Son 10 yıldır uluslararası projeler ve yurt dışı taahhüt işleri ile de öne çıkan sektörün bazı sorunları bulunduğunu, bu sorunların çözümü için federasyon olarak birçok girişimde bulunduklarını kaydeden Çakır, sektörün sorunlarının çözümüne yönelik taleplerin yetkililerce dikkate alınmasını isteyerek, şunları belirtti:

''Sektör kendi adı altında odalaşmalı ve sektöre yeni yasal düzenlemeler getirilmelidir. Türkiye'nin her noktasında sektör faaliyetlerinin devam ettiğini biliyoruz. Bu da Türkiye'nin her noktasında istihdam yaratmak demektir. O zaman sektör teşvik edilmelidir. Sektörün önündeki her engel kaldırılmalıdır. Müteahhitlik yasalarla korunmalıdır. Sektör, Türkiye'deki işsizlik sorununu çözecek güçtedir.''

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/sektor-kendi-adi-altinda-odalasmali-yeni-yasal-duzenlemeler-gelmeli_86678.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!