Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Selçuk'ta Ayda 480 TL'ye Daire

İzmir'in Selçuk ilçesinde halkın, iki yıldır hayalini kurduğu konut yapımı için imzalar atıldı. İlçeye aylık ortalama 480 lira ile bin 80 lira arasında taksitle 10-15 yıl geri ödeme imkanıyla 700 konut yapımı için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Selçuk Belediyesi gerekli altyapı girişimlerini tamamladı. TOKİ, arsa sahipleri ve Selçuk Belediyesi ile

Yeni Asır Gazetesi
Selçuk'ta Ayda 480 TL'ye Daire

İzmir'in Selçuk ilçesinde halkın, iki yıldır hayalini kurduğu konut yapımı için imzalar atıldı. İlçeye aylık ortalama 480 lira ile bin 80 lira arasında taksitle 10-15 yıl geri ödeme imkanıyla 700 konut yapımı için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Selçuk Belediyesi gerekli altyapı girişimlerini tamamladı. TOKİ, arsa sahipleri ve Selçuk Belediyesi ile uzun zamandır sürdürdüğü görüşmeleri tamamladı. Selçuk Belediye Meclisi, TOKİ ile görüşmelerde bulunmak, yapılacak anlaşma ve sözleşmeyi Selçuk Belediyesi adına imzalama yetkisinin yeniden başkan Vefa Ülgür'e verilmesini oybirliğiyle kabul etti. TOKİ yetkilileri, Selçuk Belediye Başkanlığı ve arsa sahipleri arasında sözleşme imzalandı ve çalışmalar başlatıldı.

Gelire göre ev

Selçuk Abuhayat mevkiinde yeni konut alanında yapılacak TOKİ konutları 143 bin 952 metre kare alan üzerinde iki etap olarak yapılacak. Konutların 55 bin 900 metre karelik birinci etabında üç ayrı tipte 25 bloktan oluşan 700 konut inşa edilecek. 5 bin 100 metre karelik alan ticaret alanı olarak kabul edilerek bu alanda çarşı merkezi yapılacak.

Toplu konut uygulamasında B-1 olarak tabir edilen ve alt gelir grubuna hitap eden 11 blokta her biri 84.4 metrekare büyüklüğünde ve 2 oda, bir salondan oluşan 308 konut imal edilecek. Bu konutların toplam fiyatı 11 bin 796 TL'si peşin olmak üzere 98 bin 300 TL ve 15 yıl geri ödeme imkanı sunuluyor. Aylık taksitleri ise 480 TL.

Lüks konutlar

Dokuz bloktan ibaret C tipi konutların her biri 111.18 metrekare büyüklüğünde olacak ve 3 oda, 1 salondan oluşacak. Bu tipte 252 konut üretilecek ve toplam maliyeti 129 bin 300 lirayı bulacak. Bu konut tipinde 19 bin 425 lira peşin ödeme koşuluyla 120 ay boyunca 917 TL'ye konut sahibi olunabilecek. Beş blok halinde C-2 tipi konutlar ise 130.97 metrekare olacak ve 3 oda 1 salon şeklinde 140 adet inşa edilecek. Bu konutların yüzde 15'ini oluşturan 22 bin 875 lirası peşin olmak üzere toplam maliyeti 152 bin 500 lirayı bulacak. 120 ay boyunca aylık ödemeleri bin 80 lira olacak.

8'i belediyenin

Selçuk Belediye Meclisi'nin aldığı kararla konut yapımı, plan notlarına işlendi. TOKİ tarafından 12.420 metrekarelik alan üzerinde 24 derslikli bir ilköğretim okulu binasıyla spor salonu, ayrıca demiryolu altgeçidi, tüm altyapı çalışmaları ile peyzaj çalışmaları yapılacak. Birinci etapta yapılacak olan 700 konuttan 8'i belediyenin olacak.

Ülgür: Ayrıntılı açıklama yapılacak

Konutlar için katılım şartları, başvuru süresi, ödeme koşulları ve projelerle ilgili daha geniş açıklamanın önümüzdeki birkaç gün içersinde yapılacağını ifade eden Selçuk Belediye Başkanı Vefa Ülgür, "Selçuk halkından gelen yoğun talep üzerine sürdürdüğümüz görüşmeler nihayet anlaşmayla son buldu. Belediye Meclisi'nin tüm üyelerinin de destek verdiği bu toplu konut projesinin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını Selçuk Belediyesi'ne yapacaklar. Önümüzdeki günlerde Belediye binasının zemin katında belediye olarak bir büro açarak başvuruları almaya başlayacağız. O büroda görev yapacak görevlilerimiz müracaat eden tüm hemşerilerimizi ayrıntılarıyla bilgilendirecek."

http://www.yapi.com.tr/haberler/selcukta-ayda-480-tlye-daire_77476.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!