Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Seramiksan, Bilge Nur Saltık İşbirliğiyle Hazırladığı Yeni Serisini Duyurdu

Seramiksan, 29 Haziran | Dünya Endüstriyel Tasarım Günü vesilesiyle Endüstriyel Tasarımcı Bilge Nur Saltık işbirliğiyle banyolar için geliştirdikleri Stella ve Livello Koleksiyonlarını öne çıkarıyor.

yapi.com.tr
Seramiksan, Bilge Nur Saltık İşbirliğiyle Hazırladığı Yeni Serisini Duyurdu

Hızla gelişen teknoloji hayatımızı kolaylaştırmaya devam ederken dünya genelindeki birçok kişinin yalnızca işte değil evde de işlevselliği önceliklendirmesi, endüstriyel tasarım ürünlerine talebi artırıyor. ResearchAndMarkets.com'un konuya dair yayımladığı verilere göre, 2020’de yaklaşık 2 milyar dolar değerinde olan küresel endüstriyel tasarım pazarının 2026’ya kadar 3 milyar sınırına dayanması bekleniyor. 1994’ten bu yana yer, duvar karolarının yanı sıra vitrifiye ve dekoratif ürünler de üreten Seramiksan, 29 Haziran | Dünya Endüstriyel Tasarım Günü vesilesiyle Endüstriyel Tasarımcı Bilge Nur Saltık işbirliğiyle banyolar için geliştirdikleri Stella ve Livello Koleksiyonlarını öne çıkarıyor.

Banyo dekorasyonunda endüstriyel tasarım trendi başlıyor
Seramiksan’ın son dönemdeki koleksiyonlarında tasarımcı işbirlikleriyle öne çıktığının belirtildiği açıklamada, Amerika’daki LTU Üniversitesi'nde Asistan Profesör ve Endüstriyel Tasarım Direktörü olarak görev yapan Bilge Nur Saltık da yeni koleksiyonların tasarım konseptini şu sözlerle tanımlıyor: “Objelerin ardındaki hikayeler beni hep meraklandırıyor. Değişik kültürlerden ve insan davranışlarından ilham alıyorum. Bu yüzden tasarımlarımda zanaat yöntemleri ve deneysel üretim tekniklerini çağdaş objelerle sentezliyorum. Günlük hayatımızda en çok vakit geçirdiğimiz alanlardaki zamanımızı keyifli hale getirecek tasarımlar yapıyorum. Özellikle günün yorgunluğunu geride bıraktığımız banyolar için Seramiksan işbirliği ile tasarladığım Stella ve Livello serileriyle banyoları konforlu ve işlevsel mekanlara dönüştürüyoruz.”

‘Dekorasyonda işlevsellik’ vitrifiye ürünlere taşınıyor
Ev dekorasyonundaki işlevsellik trendini vitrifiye ürünlere taşıyan Seramiksan ve Endüstriyel Tasarımcı Bilge Nur Saltık’ın işbirliği ile hazırlanan seriler, mekanların doğru kullanılmasına olanak tanırken, estetik bütünselliğe de kapı aralıyor. Lavabo kenarındaki alanları artırmaya odaklanan Livello serisi, oval ve silindirik olmak üzere üst üste iki katmanıyla kullanım alanını genişletirken kullanıcıları da alanları düzenli kullanmaları için motive ediyor. Lavaboda depolamayı da mümkün kılan Livello, ürünlerin lavabonun etrafını kirletmeden kullanılmasını kolaylaştırıyor. Tasarım serilerinin bir diğeri olan Stella serisi ise geometrik formları kullanım alanlarına taşıyor. Oval ve silindirik tasarımlarıyla yine iki tezgah üstü lavabodan oluşan Stella serisi, zarif görünümüyle banyolarda tasarım bütünlüğü yaratıyor.