Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Seramiksan, Kentin Ekonomisini Sırtlıyor

Günde 32 bin metrekare üretim gerçekleştiren Seramiksan, yeni tesislerinin devreye girmesiyle, üretim ve ihracatını katlayacak. Yılda 20 mil

Yeni Asır
Seramiksan, Kentin Ekonomisini Sırtlıyor

b>Günde 32 bin metrekare üretim gerçekleştiren Seramiksan, yeni tesislerinin devreye girmesiyle, üretim ve ihracatını katlayacak.

Yılda 20 milyon metrekare seramik üreterek 24 ülkeye ihracat gerçekleştiren Seramiksan AŞ, 500'ü işçi, 500'ü nakliye sektöründe olmak üzere bin kişiye iş imkanı sağlıyor. Marmara depremi ve ekonomik kriz döneminde tuğla fabrikalarının birbiri ardına kapandığını, ancak bu zor günlerde Turgutlu ekonomisini sırtladıklarını ifade eden Seramiksan AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Demirdöven, "Ege Seramik ile birlikte Çiçekli'den doğalgaz getirmeseydik biz de bitmiştik" dedi.

500 çeşit ürün
Türkiye'de TS EN İSO B-1 ve TS EN İSO B-111 standartlarında 500 çeşit yer ve duvar karosu üreten fabrikaya sahip olduklarını belirten Demirdöven "Kendi dalımızda Türkiye'de günlük üretim bazında, seramik üreten fabrikalar arasında ilk beş arasında yer alıyoruz" diye konuştu. Seramiksan'da günde 32 bin metrekare üretim gerçekleştirdiklerini ifade eden Demördöven, yeni ek tesislerin devreye girmesiyle kapasitenin daha da artacağını söyledi.

24 ülkeye ihracat
Bugün için yılda yaklaşık 10 milyon metrekare olan üretimlerinin 20 milyon metrekareye ulaşacağını belirten Demirdöven, şu bilgileri verdi:
"Fırınlarımızı 24 saat 365 gün çalıştırıyoruz. Bir fırının durması demek, altı ay üretimden düşmesi anlamına geliyor. Bu nedenle bizde iş durmuyor. İnternet sayesinde ürünlerimizin yüzde 25'ini dünyanın 24 ülkesine ihraç ediyoruz. Üretimin yüzde 75'i ise iç pazardaki 300 bayi ile pazara sürülüyor."

Teknoloji yenilendi
Baba Ali İhsan Demirdöven'in 1994 yılında oğulları Hakan ve Bilgehan Demirdöven ile kurduğu Seramiksan AŞ, kardeşlerin yönetiminde büyüyor. Eskiden 48 saatte fırınlardan çıkan seramik, yenilenen teknoloji sayesinde 45 dakikada üretiliyor. Seramiksan, hızla modernleştirilirken, mevcut tesislerine ilave yapılan 7 bin 500 metrekarelik yeni ek tesislerle Ege'nin devi olma yolunda ilerliyor.http://www.yapi.com.tr/haberler/seramiksan-kentin-ekonomisini-sirtliyor_21951.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!