Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Seranit Grup Vanucci, Aquanit ve Oxicoat ile Büyüyecek

2016 yılının ilk çeyreği için belirlemiş olduğu hedefin yüzde 15 üzerine çıkan Seranit Grup, önümüzdeki dönemde Vanucci, Aquanit ve Oxicoat markaları ile ön plana çıkacak.

yapi.com.tr
Seranit Grup Vanucci, Aquanit ve Oxicoat ile Büyüyecek

Geliştirdiği inovatif ürünler ile dikkat çeken Seranit Grup, 2016 yılının ilk çeyreğinde, belirlemiş olduğu hedefin yüzde 15 üzerine çıktığını duyurdu.

Önümüzdeki iki yıl için öne çıkarmayı planladıkları markalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba, “Dünyanın ilk porselen duş teknesi olan Aquanit’in seri üretimine başladık. İç piyasanın yanı sıra ilk ihracatımızı İspanya ve Suudi Arabistan’a yaptık. Bunun yanı sıra geçen yıl aldığımız karar ile Vanucci’ye perakende pazarında ağırlık vereceğiz. Yapı gereçlerinde ise 3 yıldır piyasada olan Oxicoat bu yıl önem vereceğimiz markalarımız arasında yer alıyor” dedi.

"İç piyasada hareketlilik var"

2016’nın ilk çeyreğinde hedeflerin üzerine çıktıklarını belirten Ece Ceylan Baba, özellikle iç piyasada bir hareketlilik hissettiklerini söyledi. İhracatta yeni pazarlar oluşturmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Ece Ceylan Baba sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçen yıl temelini attığımız İngiltere pazarımız var. Bu pazar 2016’nın ilk çeyreğinde hareketlenmeye başladı. Danimarka, İsveç ve Belçika gibi pazarlarda zaten varız, ancak Kuzey Avrupa’da girmediğimiz bazı pazarlar var. Buralara ağırlık verme kararı aldık. Bunların yanı sıra ABD pazarı ile ilgili de araştırmalarımız sürüyor. Ön çalışma yapıyoruz. Bu yaz fizibilite çalışmalarımızı tamamlayıp, 2017’de ABD ve Kanada pazarlarına odaklanacağız.”

"Türkiye'de tasarım yasalarla korunmuyor"

Rekabette en önem verdikleri konunun yenilik olduğunu belirten Ece Ceylan Baba, "Türkiye'de yapı sektörü yenilik konusunda çok dirençli, risk almak istemiyor. Öte yandan başka bir oyuncu yenilik yapmak yerine sizin ürününüzü aynen kopyalamabiliyor. Çünkü Türkiye'de tasarım yasalarla korunmuyor. Fiyatla rekabet başladığı anda o ürünü piyasadan çekiyoruz." dedi.Aquanit’te ihracat başladı

Önümüzdeki dönemde Vanucci, Aquanit ve Oxicoat markalarına ağırlık vereceklerini açıklayan Ece Ceylan Baba, Aquanit’te Nisan ayında toplu seri üretime başladıklarını belirtti.

Tasarım dünyasının prestijli ödülü A' Design Award'a değer görülen ve uzmanlarca Unicera Fuarı'nın tek yenilikçi ürünü olarak değerlendirilen Aquanit’te iç piyasanın yanı sıra ihracatta da güzel tepkiler aldıklarını söyleyen Ece Ceylan Baba, “İlk ihracatımızı İspanya’ya yaptık ve 6.000 adet ürünün sevkiyata başladık. Bunun yanı sıra Suudi Arabistan’a da 4.000 adet ürün sattık ve sevkiyata başladık. Hollanda, Kuzey Avrupa’da da yine güzel tepkiler alıyoruz” dedi.

Geçen yıl Vanucci ile ilgili önemli bir karar aldıklarını vurgulayan Ece Ceylan Baba, “Bu markamıza proje pazarından ziyade perakende pazarında ağırlık vereceğiz. Bayi ağlarımızı güçlendirip, sayılarını artırıyoruz.” şeklinde konuştu.

Yapı gereçlerinde ise Oxicoat’a ağırlık vereceklerini söyleyen Ece Ceylan Baba, “Üç yıllık bir markamız olmasına rağmen büyük projelere girmeye başladık” dedi.

Mekândan ilham alan yeni ebatlar

Porselen ve seramik alanlarında yeni seri ürünler ve tasarımların olacağını açıklayan Ece Ceylan Baba, “Seramikte 40x120 ebatlarında ürün yapıyoruz. Bu matematiksel karşılığı olan bir ebattır. Bir banyonun yüksekliğinden ilham alınarak oluşturulmuş bir ürün. Bu serimize çok önem veriyoruz. Porselende ise son dönemde makine yatırımı yapıyoruz. Bu makine bize AVM ve otel zeminlerinde aşınmazlık değeri yüksek bir ürün portföyü hazırlayacak” diye konuştu.

“İngiltere tamam, sırada ABD var”

Yapı ve mimarlık dünyasının en büyük merkezlerinin İngiltere’de olduğunu açıklayan Ece Ceylan Baba, “İngiltere pazarı bu özelliği ile oldukça cazip. Buna ek olarak lojistik anlamında da ülkemize yakın olması bizim bu ülkeye odaklanmamıza neden olmuştur. Geçen yıldan bu yana bu pazardan aksiyon alıyoruz” dedi. ABD pazarının ise ikiye bölündüğünü kaydeden Ece Ceylan Baba, “Bir tarafta İtalyan menşeili üst seğmen gruplar pazara hâkim olurken, diğer yandan ise çok ucuz ürünlerin yer aldığını görebiliyoruz. Fiyatla rekabete hem lojistik zorluk hem de fiyatların çok düşük olması nedeniyle yer alamıyoruz. Ama son dönemde özellikle İtalyan tedarikçiler ile ürün anlamında rekabet edebilir seviyelere geldiğimiz için ABD pazarında üst segment alanına dair fizibilitemizi yoğunlaştırdık” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seranit-grup-vanucci-aquanit-ve-oxicoat-ile-buyuyecek_144918.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!