Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Seranit Cersaie Fuarı’nda...

Seranit’in “Dünyanın En Büyük Granit Seramik Fabrikası” Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Tarafından Açıldı

Seranit Granit Seramik Sanayi Ticaret A.Ş., dünyanın en büyük ve modern granit seramik fabrikasını Bilecik’te açtı.

yapi.com.tr
4


img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/20002006/haberler\sektorel\48238_1.jpg" align="right" hspace=5 vspace=5>Seranit Granit Seramik Sanayi Ticaret A.Ş., dünyanın en büyük ve modern granit seramik fabrikasını Bilecik’te açtı. Organize Sanayi Bölgesi içinde yer alan ve 2005 yılında başladığı ek yatırımlarla yıllık üretim kapasitesini 8.500.000 metrekareye çıkaran Seranit’in granit seramik fabrikasının açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

Ürünleri, kalite spesifikasyonları ve ebat çeşitliliği ile sektörün öncüsü olan Seranit’in açılış töreninde Başbakan ve beraberindeki heyetin yanısıra İtalyan Seramik Makineleri ve Ekipmanları Federasyonu Başkanı Pier Luigi Ponzoni, Bilecik Valisi Musa Çolak, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Sinpaş Grup Başkanı Avni Çelik ve Seranit A.Ş. Genel Müdürü Hamdi Altunalan katıldı.

Yeni yatırımlarıyla ilgili olarak törende bir konuşma yapan Seranit Genel Müdürü Hamdi Altunalan, dünyanın en büyük ve modern fabrikasını kurarak sektörde öncülük yaptıklarını vurgulayarak şunları söyledi: “Seranit Türkiye’nin ‘teknik granit seramik’ üreten ilk fabrikasıdır. Seranit, daima ilk olmasının verdiği sorumluluk ve liderlik misyonu ile hareket etmiştir.

İstihdama da değinen Altunalan, “Yeni yatırımımız sayesinde üretimde toplam istihdamımız 400, ayrıca doğrudan ve dolaylı olarak ürettiğimiz ürünlerin uygulamasını yapan Seranit bünyesinde çalışan personelle birlikte 1100 kişidir” dedi.

Konuşmasını Başbakan Erdoğan’a teşekkür ederek tamamlayan Altunalan, sözlerine şu şekilde devam etti: “İnşaat malzemeleri ve özellikle seramik sektörü bugün olduğu gibi gelecekte de parlayan sektörlerden biri olmaya devam edecek. Seranit’in Türkiye ekonomisine katma değer yaratan büyük yatırımına verdiği destekten dolayı Sayın Başbakanımıza ve bakanlara ayrı ayrı teşekkürü bir borç bilirim”.

Beş bin kişinin katıldığı açılış töreninde konuşan Sinpaş Grup Başkanı Avni Çelik ise şunları söyledi: “1974 yılında inşaat sektörüne attığımız adım ile Sinpaş’ı kurduğumuzda, yani inşaat sektöründe asıl işin “beton, demir, çimento” olduğunun kabul edildiği dönemlerde, hedefimizi “insan hayatı” olarak koymuştuk. Bugün burada bulunmamızın sebebi olan bu yeni tesisin oluşmasındaki temel fikir de buradan çıkmaktadır. Farklı olanı aramak, daima en iyisini üretmek ve beklentileri aşmak.

Gerçekleştirdiğimiz tüm işlerde kendimize misyon olarak edindiğimiz bu yaklaşım, Sinpaş Grup’u bugünlere getirdi. Elbette ki, bu hedeflere yürürken, en büyük gücümüz olan eğitilmiş, yetki ve görev bilinci ile donatılmış insan kaynağımızı, tüm Sinpaş Grup çalışanlarını unutmamak lazım. Bugün bu tesisi var edebildiysek, bunda bütün Sinpaş Grup çalışanlarının da emeği vardır”.

Yıllık Üretim Kapasitesi 8.500.000 metrekare

Seranit’in 400 kişiyi istihdam ettiği dünyanın en büyük ve modern granit seramik fabrikası, hem yurtiçinde hem de yurtdışında artan talepleri karşılayacak şekilde revize edildi. Toplam 36 milyon Avro’luk yatırımla sektörün gelişimine büyük katkı sağlayan Seranit’in yeni fabrikasında yer alan teknolojik kuleler, seramik teknolojisinde otomasyonun geldiği son noktayı gösteriyor. 8.500.000 metrekarelik yeni kapasitesiyle Türkiye’deki granit seramik üretim toplamının yüzde 20 daha fazlasını karşılayan fabrika, üretiminin yüzde 40’lık bölümünü ihraç ederek Türkiye ekonomisine yeni bir katma değer kazandıracak. Seranit bu yeni yatırımıyla dünyanın sayılı üreticileri ve markaları arasında ön sıralarda yer alacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seranitin-dunyanin-en-buyuk-granit-seramik-fabrikasi-basbakan-recep-tayyip-erdogan-tarafindan-acildi_48238.html

Read Comment Section
4 Yorum Yorum Yaz
  • Böyle büyük bir kuruluşun ilimde bulunması gurur verici. Başarılarınızın devamını dilerim. SAYGILARIMLA YANITLA
  • Dünyanın en büyük granit seramik fabrikasının yurdumuzda açılmış olmasından dolayı büyük gurur duydum. Dev tesisin vatanımıza ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni eder başarılarınızın devamını dilerim. Ayrıca ben de Dumlupınar Üniversitesi önlisans seramik mezunuyum. Sizlerle çalışmak bana büyük kıvanç verir. SAYGILARIMLA YANITLA
  • Ben de önlisans seramik bölümü mezunuyum fabrikanız hayırlı olsun bu güzel fabrikanın bir çalışanı olmayı çok isterim saygılar. lucy23@mynet.com YANITLA
  • Ben eskişehirde seramik öğrencisiyim ve işetmeniz beni hayrak bıraktı doğrusu,sizin gibi bir kuruluşta staj yapmayı çok isterdim. merve.aladag@windowslive.com YANITLA
4 yorumdan 4 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!