Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Serapark Müjdesi

Manisa Belediyesi, kentin ağaçlandırılması ve yeşil alan çalışmalarının belediye imkanlarıyla daha sağlıklı yapılabilmesi için bünyesinde büyük botanik bahçelerini barındıracak Serapark Projesi’nin çalışmalarına başladı.

Hürriyet Gazetesi
Serapark Müjdesi

Manisa Belediyesi, kentin ağaçlandırılması ve yeşil alan çalışmalarının belediye imkanlarıyla daha sağlıklı yapılabilmesi için bünyesinde büyük botanik bahçelerini barındıracak Serapark Projesi’nin çalışmalarına başladı. Yeni bir sera alanına ihtiyaç olduğunu savunan Başkan Cengiz Ergün, proje aşamasında olan Serapark hakkında bilgi vererek, "Manisa Belediyesi’nin şu anki bitki serası belediye hizmetleri için yeterli değil. Buranın acil olarak modern üretim yöntemlerinin kullanıldığı ve kendi kendine yetebilecek özelliklere sahip şekilde yeniden inşa edilmesi gerekiyor. Bunun için 'Serapark' adı altında yeni proje çalışmamız var. Şu an ki Karaçay bölgesi yanında belediyenin arazileri var. Burada yeni botanik bahçeleri yaparak hem bölgeyi yeşillendirmek hem de Manisa Belediyesi’nin kentin ihtiyaçları için kullanabileceği modern bir sera inşa etmek istiyoruz" dedi.

Yeni yapılacak seranın teknolojisinin yeni tekniklere göre düzenleneceğini vurgulayan Başkan Cengiz Ergün, Serapark’ta tohum ve fidan üretiminin de olacağını söyledi. Başkan Ergün, "Mevcut sera da sulama eski usule göre yapılıyor. Bitkilerin sürekli canlı kalabilmesi ve daha uzun ömürlü olabilmesi için yeni kurulacak sera alanında modern sulama yöntemleri kullanılacak. Serayı yaparken üretime yönelik olmasına dikkat edeceğiz. Belediye peyzaj çalışmaları yapılırken dışa bağımlı olmaktan kurtulması için kendi üretimini kendi yapabilmeli. Bu noktada ilerleyen yıllarda kendi seramızda üretilen fidanları, bitkileri, tohumları kullanabilmeliyiz. Ayrıca yeni seranın yapılacağı Karaçay bölgesinin bulunduğu yaklaşık 30 bin metrekarelik alana sera ve botanik bahçeleri yapıldıktan sonra Manisa’nın halka açık yeni bir yeşil alan olacak" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/serapark-mujdesi_70872.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!