Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

SEREL Seramik Fabrikası “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” Sahibi Oldu

SEREL, Manisa’da bulunan Seramik Fabrikası ile Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı.

yapi.com.tr
SEREL Seramik Fabrikası “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” Sahibi Oldu

2015 yılında gümüş iyon kullanarak tüm vitrifiye ürünlerini kir tutmayan teknolojilerle buluşturan SEREL, Manisa’da bulunan SEREL Seramik Fabrikası ile “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı. Belge, Elginkan Topluluğu’nun İcra Meclisi Başkanı Gaye Akçen’e Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve TSE Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin tarafından takdim edildi.  Takdim törenine Sanayi, Teknoloji Bakanlığı İl Müdürlüğü Temsilcileri, TSE Ege Bölgesi Yöneticileri ile Elginkan Topluluğu Yönetim Kurulu Üyeleri de katılım gösterdi.

"Çalışanların sağlığı kırmızı çizgimiz"
Takdim töreninde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, 30 yılı aşkın süredir seramik gereçleri üretimi yapan SEREL’in, aynı zamanda çevreye saygılı üretim yaptığını ifade ederek “Serel, sektörünün değerli bir markası. Bu değeri de insan ve çevre dostu ürünler üreterek, değerli ve sınırlı kaynakları boşa harcamadan su ve enerji tasarrufu sağlayarak gerçekleştiriyor.  Salgın ortamında güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uygunluğun belgelendirilmesi için enstitümüze başvuran Serel Seramik Fabrikası’nı kılavuzumuza göre denetledik. Bu kapsamda; Matel Hammadde Sanayi ve Ticaret ve Anonim Şirketi Serel Seramik Fabrikası “COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı.  Sektöründe ilk TSE ÇİFT YILDIZ belgesini alan kuruluşumuza güvenli üretim belgemiz hayırlı uğurlu olsun”dedi.

TSE standartlarında sağlık ve ekonomik denge esası
TSE Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin de konuşmacı olarak katıldığı törende TSE “COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” ile standartizasyon modelinin nasıl geliştirildiği ile ilgili bilgi verdi.Covid-19 öncesinde bu tip salgın dönemlerine ilişkin hijyen ve yönetim sistemleri standartında 30 civarı belgenin halihazırda mevcut olduğunu söyleyen Prof. Dr. Adem Şahin, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ın pandemi dönemi başladığında kendilerini bir araya getirerek güvenli üretimi temin edebilecek bir belgelendirme modeli oluşturulmasıyla ilgili talimatta bulunduğu bilgisini verdi. 

SEREL, ebedi müessese olma misyonunu koruyor
Elginkan Topluluğu İcra Meclisi Başkanı Sayın Gaye Akçen, törende yaptığı açılış konuşmasında SEREL markasıyla “seramik sağlık gereçleri üretiminde ürün ve hizmet alanında lider dünya markası ve ebedi müessese olmak” vizyonu ile çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. 2015 yılında vitrifiye sektöründe gümüş iyon teknolojisi kullanarak tüm vitrifiye ürünlerini fiyat farkı gözetmeksizin sırladıklarını ifade eden Gaye Akçen, hijyenik yüzeyli seramik sağlık gereçleri döneminin SEREL ile başladığının altını çizdi.

Akçen; “SEREL ile Manisa Organize Sanayi Bölgesinde bulunan 80.000'i kapalı olmak üzere toplam 141.000 m² üretim alanında değerlerimizi üretime dönüştürüyoruz. Yeni ürün türleri ile fonksiyonları geliştirmek üzere güçlü bir şekilde yürüttüğümüz ve ciromuzun önemli bir kısmını aktardığımız AR-GE faaliyetlerimizle hijyen, su tasarrufu, eko-sürdürülebilirlik başlıklarına odaklanıyoruz. İnovasyon çalışmalarımız ile yeni nesil teknolojilerin araştırılması, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi yoluyla müşterilerimize yenilikçi çözümler üretmek üzere büyük gayret gösteriyoruz. Fabrikalarımızı, üretim tesislerimizi robotik otomasyon sistemleriyle ve ileri hijyen standartlarıyla güncelleyerek çağın gerekliliklerine uygun üretim yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Hijyen, su tasarrufu ve eko-sürdürülebilirlik birinci planda
Sağlık ve hijyen konularında farkındalık yaratan ürünler ve operasyonel süreçlerle geçmişten bu yana vitrifiye pazarını farklı yönde etkileyen SEREL’in,  Covid-19 sürecinde de insanı ve doğayı önceleyen yaklaşımını koruduğunu belirten Akçen, süreç boyunca Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) belirlediği tüm prosedürü eksiksiz olarak yerine getirdiklerini belirtti. Gaye Akçen, “Dünya olarak hijyen temelinde güncellenen bir yeni normali deneyimledik, deneyimlemeye devam ediyoruz. Bu deneyimin -içerdiği olumsuz tabloların yanında- toplumlara, bireylere, sektörlere ve işletmelere unutulmuş pek çok değeri hatırlattığının inancı içerisindeyim:  “İnsan ve sürdürülebilir bir çevre” esası.  Elginkan Topluluğu çatısı altında faaliyet gösteren tüm işletmelerimiz adına rahatlıkla söyleyebilirim ki varlık gösterdiğimiz tüm zamanlarda güvenilir ve hijyenik üretim anlayışımızdan asla ödün vermeyeceğiz. Çalışanlarımızın, ziyaretçilerimizin, tedarikçilerimizin kısacası tüm paydaşlarımızın ve hizmet verdiğimiz müşterilerimizin sağlığını gözeten üretim anlayışımızı koruyacağız. Adil, dürüst ve gelişime dayalı çalışma prensibimizle bu köklü değerleri gelecek kuşaklara devretmeyi bir sorumluluk olarak kabul ediyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/serel-seramik-fabrikasi-tse-covid-19-guvenli-uretim-belgesi-sahibi-oldu-_180898.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!