Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şeriat Oteli de Geliyor

Bahreynli Şamil Bank’ın İstanbul’da yapacağı şeriata uygun sitedensonra şimdi de Türkiye’ye şeriat otelleri geliyor. Dubai’li Al Mulla Group’un yapacağı şeriat otellerde alkol ve sigara yasak olacak. Sadece helal gıdalar yenilecek ve odalardaki yatak, tuvalet Kıble’ye göre dizayn edilecek.

Vatan Gazetesi/Kerim ÜLKEReçen haftalarda Bahreynli Şamil Bank’ın Türkiye’de “Şeriat Apartmanı” için 90 milyon dolarlık yatırım yapacağını duyurmasının ardından şimdi de şeriata uygun oteller geliyor. Dubai’nin önemli turizm şirketlerinden Al Mulla Group, 2013 yılına kadar 2 milyar dolara 150 “Şeriat Otel” kuracağını açıkladı. Otelleri Ortadoğu, Kuzey Afrika, Güneydoğu Asya ve Avrupa’da açacağını açıklayan Al Mulla Group Yönetim Kurulu Başkanı Abdulla Mohamed Almulla, “Bu yıl sonuna kadar Suudi Arabistan, Ürdün, Mısır, Türkiye, Malezya ve Tayland’da 30 otel açmayı planlıyoruz” dedi. İlk etapta Türkiye’de şeriata uygun 2 otel açılmasının planlandığı öğrenildi.

6.7 milyar dolarlık pazar var
Almulla, “Birleşik Arap Emirlikleri’ne gelen turistler 4.9 milyar dolarlık bir harcama yapıyor. Müslüman ülkeleri kapsayan bu coğrafyada turizm gelirleri her yıl yüzde 50’ye varan bir artış yaşandı. Sadece Suudi turistler Ortadoğu’da 6.7 milyar dolar harcıyor. Bu rakamlar da İslami şartlara uygun otelciliğin önemini gösteriyor” diye konuştu.

Almulla, Müslümanlar’ın Avrupa’ya gittiklerinde de İslami şartlara uygun yaşam sunan otel bulamadıklarını anlatarak, şunları kaydetti: “2013 yılına kadar yapacağımız 150 otelin 40’ı Türkiye’nin de aralarında olduğu Avrupa ülkelerinde yapılacak. Bunun 25 tanesi iş dünyasının hizmetine sunacağımız şehir oteli olacak. 15 tanesi ise turizm amaçlı kullanılacak.”

Duvarlarda resim olmayacak
Otellerin şeriata uygun olacağını ve sadece Müslümanlar’ı kabul edeceğini anlatan Almulla, “Burada kesinlikle alkol sigara olmayacak. İslami gıdalar kullanılacak. Odalarda yataklar, tuvaletler Kıble’ye göre dizayn edilecek. TV’lerde açık saçık filmlerde olmayacak. Duvarlarda tek bir insanlı resim yer almayacak” dedi.

Al Mulla Group’un otel yatırımının öncesinde Bahreyn merkezli İslami finans kuruluşu Şamil Bank, İstanbul’da “İslami hayat tarzına uygun” konut projeleri hayata geçirmek için Şamil Bosphorus adlı bir şirket kuracağını açıklamıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seriat-oteli-de-geliyor_58437.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!