Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Son Raporla Kusursuz Oldular!

Sertifikasız Doğalgaz Tesisatına Onay Verilmeyecek

Başkent Doğalgaz A.Ş. Genel Müdürü Veysel Karani Demir’in istifasının yankıları sürerken, Başkent Doğalgaz A.Ş., doğalgaz abonelikler ve denetimi sürecinde yeni düzenlemelere gidiyor. Bundan böyle doğalgaz abonesi olmak isteyen vatandaşların başvurusu doğrultusunda binaya servis hattı çekilecek ve doğalgaz şirketlerinden sertifikalı firma

Radikal Gazetesi
Sertifikasız Doğalgaz Tesisatına Onay Verilmeyecek

Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü, bundan böyle şirketlerinden sertifika almayan firmaların doğalgaz projesine, iç tesisat ve servis hattı uygulamasına izin vermeyecek.

Ankara’da yaşanan ve 7 gencin ölümüyle sonuçlanan doğalgaz faciasının ardından Başkent Doğalgaz A.Ş. Genel Müdürü Veysel Karani Demir’in istifasının yankıları sürerken, Başkent Doğalgaz A.Ş., doğalgaz abonelikler ve denetimi sürecinde yeni düzenlemelere gidiyor. Bundan böyle doğalgaz abonesi olmak isteyen vatandaşların başvurusu doğrultusunda binaya servis hattı çekilecek ve doğalgaz şirketlerinden sertifikalı firma tarafından bağlanacak. Hazırlanan teknik projenin uygun bulunup onaylanması ve kurum tarafından herhangi bir gaz kaçağı olmadığının belirlenmesi halinde vatandaş 177 dolar karşılığındaki TL ile doğalgaz abonesi olacak. Ancak şirketlerinden sertifika almayan firmaların doğalgaz projelerine, iç tesisat ve servis hattı uygulamalarına onay verilmeyecek.

‘Alo 187’yi arayın’

Cihaz bacalarına kesinlikle aspiratör bağlatılmaması gerektiğini söyleyen yetkililer, bacaların yılda en az bir kez temizletilmesi gerektiğinin altını çizdiler. Yetkililer, zehirlenmelerin önlenmesi için şu uyarılarda bulundu: “Cihazlarınıza baca sensörü taktırın, çalışır durumda olduğunu kontrol ettirin. Cama takılan havalandırmayı (ventilasyonu) kesinlikle kapatmayın. Cihazın bulunduğu yerin kapısını, çalışırken kapalı tutun. Bacalarınıza şapka taktırın. Evinizde çürük sarımsağa benzer bir koku hissettiğinizde, paniğe kapılmadan ortam dışına çıkarak, 24 saat hizmet veren Alo 187’yi arayın. Ekipler gelene kadar doğalgaz vanalarını kapatın. Pencereleri açık tutun, eğer koku fazlaysa, herhangi bir yangına yol açmamak için elektrik sigortalarını kapatın, ortamda cep telefonu kullanmayın.”
Vatandaşların, doğalgaza bağlı zehirlenmelerde  Başkentgaz’ı aramaları gerektiğini belirten yetkililer, “Verdiğiniz adrese en kısa zamanda ulaşacak olan ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yaparak, sorunu çok seri şekilde çözeceklerdir” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sertifikasiz-dogalgaz-tesisatina-onay-verilmeyecek_65632.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!