Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sertifikasız İşçi Çalıştırana Ceza!

Düzce Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Uğur, Türkiye genelinde 40 meslek kolunda sertifikasız işçi çalıştıran kuruluşlara 527 TL ceza verileceğini söyledi.

yapi.com.tr
Sertifikasız İşçi Çalıştırana Ceza!

Vatan Gazetesi'nin haberine göre, Düzce Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Latif Onur Uğur, İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun Temsilciliği'nin düzenlediği 'İnşaat Sektöründe Riskler ve Risk Yöntemi' konulu seminere konuşmacı olarak katıldı. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki etkinlikte çalışma hayatındaki yasal mevzuat hakkında bilgi veren Uğur, ocak ayında yürürlüğe giren yeni düzenlemenin 40 meslek grubundan 500 bin işçiyi kapsadığını söyledi. Bu işçilerden 100 bininin sertifikalı olduğunu ifade eden Uğar "Çalışma Bakanlığı, 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren inşaat, otomotiv, metal, enerji, elektrik, elektronik sektörlerinde 40 meslek için denetim yapıp sertifikasız işçi çalıştığı tespit edilenlere 527 lira para cezası uygulayabilecek" dedi.

Etkinliğe İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen,  İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şube Başkanı Selim Harbiyeli ile çok sayıda sektör temsilcisi katıldı. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/sertifikasiz-isci-calistirana-ceza_155323.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!