Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Seyaş, sıcak bölgede ihale aldı.

SEYAŞ A.Ş., Tacikistan'ın Afganistanla olan sınırı boyunca akan Penc nehrinin kıyısında yapılacak Shagon Zigar otoyolu projesinin müşavirlik ihalesini

Dünya GazetesiEYAŞ A.Ş., Tacikistan'ın Afganistanla olan sınırı boyunca akan Penc nehrinin kıyısında yapılacak Shagon Zigar otoyolu projesinin müşavirlik ihalesini kazandı.


Yurtdışında verdiği müşavirlik hizmetleriyle uluslararası alanda faaliyet gösteren Seyaş A.Ş., Tacikistan'da Shagon Zigar otoyolu projesinin müşavirlik ihalesini kazandı. Tacikistan hükümetinin açtığı müşavirlik ihalesini kazanan Seyaş A.Ş. ile Tacikistan Ulaştırma Bakanlığı arasında sözleşme imzaladı.

Tacikistan Ulaştırma Bakanlığı ile imzalanan sözleşmeye göre Seyaş A.Ş.'nin Shagon Zigar otoyol projesinin, mühendislik, inşaat kısmının ihale dosyalarının hazırlanması ile inşaat kontrolörlüğünü yapacağını belirten Seyaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Tezcan, 30 milyon dolara malolacak otoyolun, finansmanı İslam Kalkınma Bankası tarafından karşılanacağını belirtti.

Otoyolun dağlık bir bölgede Tacikistan'ın Afganistan'a olan sınırı boyunca akan Penc Nehri'nin kıyısında yapılacağını ifade eden Tezcan, projeyle ilgili detay mühendislik ve müşavirlik çalışmalarını 10 ay içinde tamamlayarak inşaat ihalesine çıkacaklarını söyledi. İnşaat ihalesinin tamamlanmasından sonra, otoyol yapımına 18 ay içinde başlanacağını dile getiren Tezcan, ancak, Afganistan'da başlayan savaş yüzünden otoyol projesinin gecikebileceğine dikkat çekti.

Arnavutluk projesi
Tezcan, Tacikistan işinin yanısıra Arnavutluk'ta, Arnavutluk Gelişme Fonunun (ADF) yaptırmakta olduğu ve İslam Kalkınma Bankası'nın finanse ettiği okul, konut ve sosyal amaçlı tesis inşaatlarının teknik inceleme ve mali denetimini üstlendiklerini bildirdi. Tezcan, maliyeti toplam 10 milyon dolara ulaşan projelerin inceleme ve denetleme işinin sözleşmesini, ADF ile bu yılın eylül ayında Tiran'da imzaladıklarını söyledi. Tezcan, Arnavutluk'taki denetim ve inceleme işini İngiliz ortakları Widnell denetim firması ile ortaklaşa yürüteceklerini söyledi. Tezcan, projedeki görevlerinin İslam Kalkınma Bankası'nın tahsis ettiği kaynakların verimli kullanıp kullanılmadığını ve inşaatların 18 ay içinde tamamlanmasını sağlamak olacağını sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seyas-sicak-bolgede-ihale-aldi-_319.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!