Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Seyfe Gölü Kurudu, 160 Tür Kuş Artık Barınmıyor

Kırşehir Kültür-Sanat-Çevre Tanıtma ve Koruma Derneği (KIR-ÇED), tarafından düzenlenen "Sulak Alanlar ve Çevresel Etki" konusunun ele alındığı İç Anadolu Çevre Platformu 5’inci Bölge Toplantısı yapıldı.

Hürriyet Gazetesib>Kırşehir Kültür-Sanat-Çevre Tanıtma ve Koruma Derneği (KIR-ÇED), tarafından düzenlenen "Sulak Alanlar ve Çevresel Etki" konusunun ele alındığı İç Anadolu Çevre Platformu 5’inci Bölge Toplantısı yapıldı.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan toplantıya CHP Kırşehir Milletvekili Hüseyin Bayındır ile bazı oda ve dernek başkan ve temsilcileri katıldı.

KIR-ÇED Başkanı Mustafa Bağ’ın slayt görüntüleri eşliğinde Kırşehir’deki çevre sorunlarını dile getirdi. Kırşehir’in yeraltı sularında ciddi kirlilik ve azalma olduğunu anlatan Bağ, "Seyfe Gölü çevrede açılan su kuyuları ve gölü besleyen kaynakların azalması yüzünden kurumuştur. Gölü besleyen 160 çeşit kuş burada artık barınmamaktadır" dedi. 6 yıldan bu yana üretimde bulunan Kırşehir Şeker Fabrikası’nın atıklarını Kızılırmak’a bıraktığını öne süren Bağ, nehirde 1.5 kilometrelik alanın üst tabakasının yağla kaplı olduğunu, Kızılırmak’ta daha önceki yıllarda 13 çeşitli balık yaşarken, bu sayının 3’e düştüğünü bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seyfe-golu-kurudu-160-tur-kus-artik-barinmiyor_48124.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!