Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şeyh Maktum Geri Dönüyor

AKP'nin seçim başarısı, Dubai Şeyhi El Maktum'u da sevindirdi. Hukuki gerekçelerle parayı ödemeyen Şeyh, Dubai Towers için düğmeye bastı.

haberturk.combr/>

AKP'nin seçim başarısı, Dubai Şeyhi El Maktum'u da sevindirdi. Hukuki gerekçelerle parayı ödemeyen Şeyh, Dubai Towers için düğmeye bastı.

AKP'nin seçim zaferine en çok sevinenlerden biri de Dubai Şeyhi El Maktum oldu. Maktum, yargı sürecini gerekçe gösterip beklemeye aldığı 'Dubai Towers İstanbul' projesi için yeniden harekete geçmeye hazırlanıyor. Projenin inşaatında Amerikalı bir firma ile ortak olarak yer alacaklarını belirten Koçoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Koçoğlu, "Durdurulmuş bir süreç var ancak projeden vazgeçilmedi. Sadece hukuki nedenlerle bekleme kararı alındı. Görünen o ki hükümet ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Maktum'un şirketi Sama Dubai ile devam etmek istiyor" dedi.

Dubai Towers, yargı sürecine takılsa da, El Maktum'un projeden vazgeçmediği belirtiliyor. Maktum'a ait Dubai Holding bünyesinde yer alan Sama Dubai yargı sürecini yakın takibe aldı. Sama Dubai, imar planında yapılan değişikliğin iptali ve yürütmeyi durdurma talebiyle dava açan Mimarlar Odası'nın iddialarını inceliyor.

Yargı kararı bekleniyor
Levent'teki İETT garajı arazisini 705 milyon dolara 21 Mart 2007'de kazanan Sama Dubai, KDV dahil 1 milyar 156 milyon YTL'yi ödemek için mahkeme kararlarını bekliyor. Mimarlar Odası, imar planında yapılan değişikliğin iptali ve yürütmeyi durdurulması talebiyle dava açmıştı. İBB'nin şirkete, yargı kararının projenin uygulamaya geçirilmesini önlemeyeceği yönünde garanti verdiği öne sürülmüştü. Mimarlar Odası ise kulelerin inşa edilemeyeceğini açıklamıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seyh-maktum-geri-donuyor_55483.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!