Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Seyrantepe İhalesine En Uygun Teklif Kuzu İnşaat’tan Geldi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) Seyrantepe İhalesine 5 firma teklif verirken yüzde 20.44 idare payıyla en uygun teklif Kuzu İnşaat'tan geldi.

Sabah Gazetesioplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) Seyrantepe İhalesine 5 firma teklif verirken yüzde 20.44 idare payıyla en uygun teklif Kuzu İnşaat'tan geldi.

Seyrantepe ihalesi, TOKİ Başkan Yardımcısı Çağatay Göktayoğlu'nun komisyon başkanlığında yapıldı. İhaleye Eren Talu-Arke Ortak Girişim Grubu, Sembol İnşaat-BF Global Ortak Girişim Grubu, Bozoğlu-Ural-Avz Ortak Girişim Grubu, Özyazıcı İnşaat ve Kuzu İnşaat teklif verdi.

Firmaların teklifleri şöyle:

-Eren Arke 777 milyon 777 bin 777 YTL toplam satış geliri, 777 milyon 777 bin 777 YTL arsa payı, yüzde 0 gelir payı,
-Sembol BF Global Ortak Girişim Grubu 1 milyar 596 milyon YTL toplam satış geliri, 115 milyon YTL arsa payı, yüzde 7.2 idare payı,
-Bozoğlu Ural-Avz Ortak Girişim Grubu 600 milyon YTL toplam satış geliri, 60 milyon YTL arsa payı, yüzde 10 ise idare gelir payı
-Özyazıcı İnşaat 695 milyon YTL toplam satış geliri, 34 milyon 750 bin YTL arsa payı, yüzde 5 ise idare gelir payı
-Kuzu İnşaat 626 milyon 1 bin 363 YTL toplam satış geliri, 127 milyon 954 bin 679 YTL arsa payı, yüzde 20.44 idare payı.
İhaleyi değerlendiren Komisyon Başkanı Göktayoğlu, başvuru sayısının yeterli olduğunu bir hafta 10 gün içinde ihalenin ikinci kısmına geçilebileceğini kaydederken, ihalenin ikinci kısmının açık artırma usulüyle olacağını söyledi.

Eren Talu İnşaat sahibi Eren Talu ise ihaleyi şöyle değerlendirdi:

"Proje değiştirildi. Diğer proje benim çocuğum gibiydi. Bu proje başkasının çocuğu gibi. Birinci ihaledeki yeterliliği TOKİ artırdı. 100 bin metre kareden 120 bin metre kareye çıkardı. Tek başımıza yeterli olmuyordu, bu yüzden ortak girişim grubu diye ihaleye katıldık."

Proje kapsamında, Ali Sami Yen Stadyumu'nun bulunduğu 34 bin 640 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerinde "Kentsel Sosyal Altyapı Alanları"nın yapılması karşılığında Seyrantepe arazisi üzerinde spor kompleksi kurulacak. 52 bin seyirci kapasiteli, çok amaçlı, çatısı açılır kapanır tipte stadyum ve 4 bin 500 araçlık otoparktan oluşan spor kompleksi inşaatı yapılarak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne devredilecek.

Firma, projeyi teminat göstererek kredi kullanabilecek
İhaleyi kazanan firma kredi kullanmak isterse; Seyrantepe'de yapılacak spor kompleksi inşaat seviyesini yüzde 15'e getirmesi şartı ile Ali Sami Yen arsası üzerinde yapacağı projeden alacağı yüklenici hasılat payı tutarını temlik veya teminat gösterebilecek. İhaleyi kazanacak firma TOKİ'ye teklif etmiş olduğu İdare Payı Toplam Gelirinin (İPTG) yüzde 5'ini sözleşmenin imzalanacağı güne kadar yatıracak.

Seyrantepe arazisi üzerinde yapılacak olan stadyum inşaatının tamamlanması için verilecek olan 720 günlük sürenin dolması beklenmeden 120 gün önce, hasılat paylaşımına konu olan Ali Sami Yen Stadyumu'nun bulunduğu taşınmaz yüklenici firmaya teslim edilecek. Seyrantepe Spor Kompleksi inşaatı müşavirlik hizmetlerini yapacak firma TOKİ tarafından belirlenecek. Müşavirlik bedeli için spor kompleksi inşaat bedelinin yüzde 1'i kadar da kesin teminat alınacak.

Daha önceki ihaleye 5 firma katılmıştı
TOKİ Başkanlığı'nda 19 Temmuz'da yapılan ihale, gerekli yarışma ve rekabet şartlarının oluşmaması nedeniyle TOKİ tarafından iptal edilmişti. İhaleye Nurol İnşaat AŞ, Eren Talu Turizm AŞ, Cengiz İnşaat AŞ, Mesa Mesken Sanayi AŞ ve Bozoğlu İnşaat katılmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seyrantepe-ihalesine-en-uygun-teklif-kuzu-insaattan-geldi_56111.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!