Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Seyrantepe'ye 11 Davet Gitti, İkisi Teşekkür Etti

Seyrantepe Spor Kompleksi inşaatı yarın bir kez daha ihaleye çıkıyor. Daha önce Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 4 kez arsa karşılığı hasılat paylaşımı modeliyle ihaye çıkan ancak idarenin verilen teklifleri yeterli bulmamasıyla iptal edilen Seyrantepe için TOKİ bu kez, hak ediş ödemek suretiyle ihale gerçekleştirecek.

Sabah Gazetesi
Seyrantepe'ye 11 Davet Gitti, İkisi Teşekkür Etti

Seyrantepe Spor Kompleksi inşaatı yarın bir kez daha ihaleye çıkıyor. Daha önce Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 4 kez arsa karşılığı hasılat paylaşımı modeliyle ihaye çıkan ancak idarenin verilen teklifleri yeterli bulmamasıyla iptal edilen Seyrantepe için TOKİ bu kez, hak ediş ödemek suretiyle ihale gerçekleştirecek. TOKİ'nin yeterli gördüğü 11 firmayı davet ettiği ihale yarın saat 10:00'da TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki merkezinde yapılacak.

TOKİ'nin Seyrantepe ihalesi için davet ettiği firmalar arasında Aşçıoğlu İnşaat, Afa Prefabrik, Varyap, Emay İnşaat, Tekfeni Baytur, Özkar İnşaat ve Sembol inşaat bulunuyor. 9 Eylül tarihinde en düşük teklifi veren firmalar daha sonra tekrar çağrılacak ve ikinci bir oturumda yeni teklifleri istenecek. Seyrantepe stadının 4. kez iptal edilen son ihalesinde Afa Prefabrik TOKİ'ye 127 milyon lira, Aşçıoğlu-Vietrans-Meydanbey-Ağaoğlu Ortak Girişim Grubu ise 147 milyon 500 bin lira vermeyi tahahhüt etmişti.

Bir haftalık süre yetersiz

İhaleye bir gün kalmışken, TOKİ'nin davet ettiği firmalardan Aşçıoğlu İnşaat ve Tefken İnşaat inşaat ihaleye katılmayacaklarını açıkladılar. Kimi firmalarda ihaleye katılmak istediklerini ancak, ihaleye davet tarihi ile ihale tarihi arasındaki zamanın, ihale dosyası üzerinde çalışmak için yetersiz olduğunu belirtiyor. Firmalar zamanın kısa olması nedeniyle, yoğun tempoda ihale dosyası üzerinde çalışıyor.

Şirketler teklif üzerine çalışılıyor

* Aşçıoğlu İnşaat-Yaşar Aşçıoğlu: TOKİ 9 Eylül'deki ihaleye davet etti ancak biz ihaleye girmeyi düşünmüyoruz.

* Tefken-Dori Kiss Kalafat: TOKİ tarafından mütahhit olarak davet edildiğimiz GS Stadı ihalesine, Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. davete teşekkür ederek katılmayacağını bildirdi.

* VARYAP-Erdinç Varlıbaş: İhale ile ilgili çalışma yapmak için bir hafta kısa bir süre. Buna rağmen arkadaşlarımız yoğun bir çalışma yürütüyorlar. Henüz kesin kararımızı vermedik. Ama büyük bir ihtimalle ihale masasında olacağız.

* Sembol-Fettah Tamince: TOKİ tarafından ihaleye davet edildik. Hazırlıklarımız devam ediyor.

* Afa Prefbrik-Hakan Ataköy: Epeydir bu proje üzerine çalışıyoruz. Önceki ihalelerde de yer aldık. Ölçülmüş biçilmiş bir proje, hesaplarımızı yaptık. Stadı 1 yıl içinde bitirmeye talibiz.

* Özkar İnşaat-Fatih Özcan: İhale sürecinin kısa olduğunu düşünüyoruz. Dosya üzerinde sağlıklı bir çalışma için 15-20 günlük bir süreye ihtiyaç var. İhaleye yetişmek için sıkı bir şekilde hazırlanıyoruz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seyrantepeye-11-davet-gitti-ikisi-tesekkur-etti_72140.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!