Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Shell'den “Philips Enerji Tasarruflu Ampul Kampanyası”

Shell yakıt ekonomisi atağına “Philips Enerji Tasarruflu Ampul Kampanyası”yla devam ediyor.

yapi.com.tr
Shell'den “Philips Enerji Tasarruflu Ampul Kampanyası”

hell, akaryakıt tasarrufu sağlamaya yönelik dizel ürünü “Yeni Shell Diesel Extra”dan sonra geçtiğimiz günlerde tasarruf özelliği taşıyan en yeni ürünü “Yeni Shell Kurşunsuz 95”i Türkiye pazarına sundu. Şimdi de yakıt ekonomisindeki misyonunu vurgulamak üzere müşterilerine % 80 Enerji Tasarruflu* Philips Ampul hediye ediyor. Shell, kampanya süresince toplam 1 milyon adet enerji tasarruflu ampul hediye ederek, Türkiye’nin enerji maliyetlerinde yılda 12 milyon YTL tasarruf** yapılmasına imkan sağlayacak.

Shell’in 17 Ekim-15 Kasım tarihleri arasında geçerli olacak yeni kampanyasında, Shell’den Club Smart Card’ları ile 90 YTL ve üzerinde akaryakıt alan müşteriler, anında %80 Enerji Tasarruflu Philips Ampul kazanma şansını yakalıyor.

Her yıl 500 milyon dolarlık Ar-Ge bütçesini yakıt ekonomisi teknolojisi ve sürdürülebilir yakıtların geliştirilmesine ayıran Shell, enerji tasarruflu Philips ampul hediye ederek, müşterilerinin her bir ampulün ömrü boyunca enerji maliyetlerinde, 70 YTL tasarruf** yapılmasına imkan sunuyor.

%80 Enerji Tasarruflu* Philips Ampulleri farklı watt ve ışık renk seçeneklerinden oluşuyor. Kampanyaya katılanlar talepleri doğrultusunda istasyon stoklarında bulunan 4 farklı tipteki ampulden birini alabiliyor.

Yakıtta ekonomi Shell’den, enerjide ekonomi Philips’ten
Shell, geçtiğimiz günlerde pazara sunduğu yakıt tasarrufu formüllü ürünleri “Yeni Shell Diesel Extra” ve “Yeni Shell Kurşunsuz 95” ile sürücülere daha fazla ödemeden daha fazla yol gitmelerine yardımcı oluyor.

Philips’in %80 enerji tasarrufu* sağlayan ampulü ise evinizdeki elektrik tüketim ve harcamasını azaltarak ekonomik bir seçenek sunuyor.

Rakamlarla Enerji Tasarruflu Ampul **
Bir Philips Enerji Tasarruflu Ampul, yılda 50 kg. karbondioksitin yayılmasını önlüyor. Bu miktar, 2 ağacın 1 senede temizlediği karbondioksite eşittir.
Shell’in kampanyasıyla 1 milyon adet ampul dağıtıldığında, Türkiye’nin yıllık enerji maliyetlerinde 12 milyon YTL tutarında tasarruf sağlanacak, karbondioksit yayılımı ise 45 bin ton azaltılacak, yani 2 milyon ağacın bir senede temizleyebildiği miktarda karbondioksitin yayılması önlenecek. Alınan her bir ampul 6 senelik ömrü boyunca bu tasarrufu her yıl yeniden sağlayacak.

Not:
* Normal ampuller ile karşılaştırılınca.
** Hesaplamalar yapılırken, her ampulün 6 yıl ömrü boyunca günde 2,7 saat kullanıldığı, 100 W yerine 20 W ampul takıldığı, enerji maliyetinin 0,150 YTL / kWs (kdv dahil), Ortalama CO2 emisyonunun 0,6 kg/ kWh, Tropikal alanlara dikilmiş 1 ağacın her yıl 22 kg CO2 emdiği varsayılmıştır.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/shellden-philips-enerji-tasarruflu-ampul-kampanyasi_56969.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!