Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sigara Fabrikasının Yerine Otel

Samsun'daki eski sigara fabrikası alışveriş merkezi veya otel olarak yenilenmek üzere ihaleye çıkarıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesinin ihaleye ait duyurusu, 21 Kasım 2009 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı.

Gazete Haber Türk
Sigara Fabrikasının Yerine Otel

Samsun'daki eski sigara fabrikası alışveriş merkezi veya otel olarak yenilenmek üzere ihaleye çıkarıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesinin ihaleye ait duyurusu, 21 Kasım 2009 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı. Duyuruya göre, Kale ve Ulugazi mahallelerinin muhtelif parselleri üzerindeki, mülkiyeti Samsun Büyükşehir Belediyesi adına kayıtlı, eski sigara fabrikası ve müştemilatları, Samsun Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kuruluna projesi onaylattırılarak, alışveriş merkezi ve/veya otel olarak yenilenerek iki katlı yer altı otoparkı yaptırılacak.

Bu yerlerin işletme hakkı Samsun Büyükşehir Belediyesine bırakılarak tapuya 30 yıl süreyle sınırlı ayni hak tesisi (daimi ve müstakil üst hakkı tesisi) yapılacak. Alışveriş merkezi ve/veya otelin işletme cirosundan Samsun Büyükşehir Belediyesine pay verilerek 30 yıl süreyle işletilecek. Süre sonunda bu yerler Samsun Büyükşehir Belediyesine devredilecek.

İhale, 11 Aralık 2009 tarihinde saat 15.00'de kapalı teklif usulü ile belediyede yapılacak.

Katılımcılar şartnameyi, Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Gelirler Şube Müdürlüğünden bedel ödenerek temin edebilecekler.

Söz konusu taşınmazların yenileme bedeli ile iki katlı yer altı otoparkının yapım bedeli toplamı tahmini bedeli 33 milyon 500 bin dolar, katılımcılardan alınacak olan geçici teminat tutarı ise 1 milyon 5 bin dolar olarak belirlendi.

Tahmini bedel yalnızca geçici ve kesin teminatın belirlenmesinde kullanılacak olan ihalede taşınmazların işletme cirosundan 1. yıl ile 10. yıl arasında, idareye verilecek olan payın yıllık oranı, minimum yüzde 3 olacak.

İhalede yarışma (artırım) bu oran üzerinden gerçekleştirilecek.

İhaleye katılmak isteyenler şartnameye göre hazırlayacakları teklif mektuplarını, 11 Aralık 2009 tarihinde saat 15.00'e kadar belediyeye verecekler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sigara-fabrikasinin-yerine-otel_74585.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!