Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Şikâyetlerinizi Bildirmeseniz de Olur, Duyan Yok

İnşaatın yakınında olan esnafın işi, beş yıldır 'gece gündüz' devam eden inşaat nedeniyle bozuk. Ancak belediyelere başvuruları yanıtsız.

Radikal Gazetesi
Şikâyetlerinizi Bildirmeseniz de Olur, Duyan Yok

Beyoğlu esnafı İstiklal Caddesi’nde beş yıldır devam eden Demirören AVM inşaatından rahatsız. Esnaf, inşaatın 24 saat boyunca sürmesinden yakınsa da çoğu konuşmaktan çekiniyor. Ağızlarından sadece şu cümleler dökülüyor: “Bana bir şey sorma, mahkemeliğiz zaten...”

Saray Muhallebicisi’nin önünde, yol boyu birbirine karışmış müzik seslerine, ‘bitmek bilmeyen’ inşaat sesleri ekleniyor. Demirören AVM’ye malzeme taşıyan araçların biri yanaşıyor, biri ayrılıyor.

‘Belediyeyi aradık ama’

Adını vermek istemeyen bir esnaf, Beyoğlu Belediyesi başta olmak üzere birçok yeri aradıklarını söyleyerek, şöyle konuşuyor:

“Belediyeden, bize ‘herhangi bir sorun yok. Her şey olması gerektiği gibi’ dediler. Ne yapabiliriz? Belediye bunların (inşaatı yapan firma) elinde. Binadan çıkan toz nedeniyle her gün üç saat temizlik yapıyorum. Binaya günde 300 araç geliyor. Demirören’e malzeme taşıyan kamyonlar, burada park yapılması yasak olmasına rağmen yol ortasında durup yük boşaltabiliyor. Polis ve zabıta ise hiçbir şey yapmıyor. Ve insanlar bundan ne kadar şikâyetçi olsa da alışveriş merkezine gidecekler yine de. Burası bitecek, yakında Emek Sineması’nın olduğu yere başlayacaklar. Huzurlu, sağlıklı çalışma diye bir şey yok artık burada. Turistler bile şaşırarak, fotoğrafını çekiyor...”

İsmini vermeyen bir başka esnafsa, bölgenin durumunu şöyle özetliyor: “Burada Demirören’lerle sorun yaşamayan esnaf yok. Topbaş’la ortaklıkları olduğu iddia ediliyor. Demirörenler, buraları tekelleştirdi. Yeşilçam Sokak’ta başka inşaatları da var. Kamyonlar, vinçler, inşaatlardan işlerimiz kötü etkileniyor.”

Demirören ve yetkililer sessiz

Demirören AVM’yle ilgili Demirören Grubu sessizliğini korurken, görüşlerine başvurduğumuz Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden de bir açıklama gelmedi. İstanbul Yenileme Kurulu Başkanı Mehmet Erdal, Kültür Bakanlığı ya da genel müdürlüğün izni olmadan konuşamayacağını iletirken Kültür Bakanlığı da konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sikayetlerinizi-bildirmeseniz-de-olur-duyan-yok_83435.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!