Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstiklal Caddesi'nin Hayaleti Yüzünü Gösterdi

İnşaatına 2006 yılında başlanan ve özellikle devasa kütlesinin belirginleşmeye başlamasıyla birlikte büyük tartışma konusu olan Demirören AVM, yüzünü göstermeye başladı. Demirören AVM, yanındaki tescilli bina Serkil Doryan’ın neredeyse iki katı yüksekliğe ulaşmış, ancak hiçbir kurum ya da kişi sorumluluğu üstlenmemişti.

yapi.com.tr
3 İstiklal Caddesi'nin Hayaleti Yüzünü Gösterdi

İnşaatına 2006 yılında başlanan ve özellikle devasa kütlesinin belirginleşmeye başlamasıyla birlikte büyük tartışma konusu olan Demirören AVM, yüzünü göstermeye başladı.

Demirören AVM, yanındaki tescilli bina Serkil Doryan’ın neredeyse iki katı yüksekliğe ulaşmış, ancak hiçbir kurum ya da kişi sorumluluğu üstlenmemişti.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, kurul kararlarını uyguladıklarını söylerken, Demirören Grubu adına konuşan Tayfun Demirören ise kanunlara aykırı bir işlem yapmadıklarını savunmuştu.

Tartışmanın gündemden düşmemesi üzerine harekete geçen İstanbul 2. No’lu Yenileme Kurulu da inşaat alanında incelemelerde bulunmuş ve projeye aykırı unsurların düzeltilmesini iştemişti.

 

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/istiklal-caddesinin-hayaleti-yuzunu-gosterdi_85756.html

Read Comment Section
3 Yorum Yorum Yaz
  • Bu yapıyı, böyle yaptıranın, bunu böyle projelendirenin, bunun böyle yapılmasına göz yuman tüm Beyoğlu belediyesinin ve sebep olanların birgün bu ülkeye sahip çıkanlarca kınanacağına inancım sonsuz... YANITLA
  • İnsanların aşırı kazanç hırsını frenlemeden bu gibi cinayetlere engel olmak mümkün değildir. Bunun için de en etkili ve kolay yol demokrasiyi topluma, toplumdaki tüm yurttaşlara içselleştirmek ve böylelikle haklarını arar bir yapıya kavuşturmaktır. Kusura bakmayın, dediğim dedik bürokratları özleme lümpenliğinin ilericilik zannedildiği bir toplumda işte böyle bürokratlar halkın,hatta insanlığın ortak değerlerini hoyratça parçalarlar. YANITLA
  • İşte bu da İstiklal Caddesi'nin ucubesi... YANITLA
3 yorumdan 3 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!