Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Silifke Otogarı Genişletme Çalışmaları Sürüyor

Yıllardır Adana, Mersin, Antalya ve Konya illerinin bağlantısını sağlayan ve köprü görevi üstlenen Silifke’nin otogarı genişletiliyor. Silif

Zamanb>Yıllardır Adana, Mersin, Antalya ve Konya illerinin bağlantısını sağlayan ve köprü görevi üstlenen Silifke’nin otogarı genişletiliyor.

Silifke Belediyesi tarafından başlatılan genişletme çalışmalarının ilki otogara modern bir tuvalet yapılması ile başladı. Ardından otogara bitişik nizamda hizmet veren belediye garaj amirliğini yeni yerine taşıyan Silifke Belediyesi, şimdide bu alanda çalışmalara başlayarak mevcut otogarda genişletme yapıyor. Yaklaşık 50’ye yakın otogar esnafının çalışma sahasını genişletecek olan bu çalışma esnaflar tarafından da olumlu karşılanıyor.

Silifke Otobüsçüler Kooperatif Başkanı Ünal Ünüvar, “1960’lı yıllarda programa alınıp 1970’li yıllarda hizmete giren ve çeyrek asırdır Silifke’ye hizmet veren otogar günün şartlarına göre ihtiyaca cevap veremez duruma gelmiştir. Yıllardır dar bir otogar sahası içinde hizmet vermeye çalışıyorduk. Her şeyden önemlisi şehrimizden geçiş yapan yerli ve yabancı misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri modern bir tuvalet bile yoktu bu da biz Silifke’liler açısından büyük bir eksiklikti. Aslında mevcut otogarın şehir dışında geniş bir alana taşınması gerekir ama belediyemizin kamuşlaştırma yapabilmesi için maddi kaynağa ihtiyaç var. Ama yine de eldeki imkanları en güzel şekilde doğru hizmetlerde kullanan Silifke Belediyesi’ne ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Öte yandan, otogar alanında süren çalışmaları yerinde inceleyen Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, mevcut otogarın ihtiyaca cevap veremediğini kaydetti. Öngel, “Uzun yıllar bu haliyle dört ilin bağlatısını sağlayan otogarımızda bir genişletme yapmayı planladık. Belediyemiz, garaj amirliğini başka bir merkeze taşıyarak bu alanı mevcut otogara dahil etmeyi amaçladı. Ekiplerimiz bu alanda çalışmalarına başladılar. Kısa sürede otogarda yeni düzenlemelere giderek burada hizmet veren esnaflarımızı önemli ölçüde rahatlatacağız.” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/silifke-otogari-genisletme-calismalari-suruyor_5095.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!