Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Silivri Konutlarına Son Başvuru Tarihi 29 Haziran

TOKİ tarafından İstanbul Silivri’de dar ve orta gelirli vatandaşlara yönelik satışa sunulan bin 356 konut için başvurular 29 Haziran'da sona erecek.

yapi.com.tr/AA
Silivri Konutlarına Son Başvuru Tarihi 29 Haziran

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Silivri’de dar ve orta gelirli vatandaşlara yönelik satışa sunulan bin 356 konutun başvuruları 29 Haziran'da sona erecek.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaptığı yazılı açıklamada, Silivri’de satışa sundukları bin 356 konut için müracaatların 29 Haziran Cuma gününe kadar ilgili bankaya yapılması gerektiğini belirtti.

Yaklaşık 10 bin başvuru yapıldı
Burada en düşük konut fiyatının 198 bin lira, en düşük taksit tutarının ise 700 lira olduğunu aktaran Turan, "Konutlarımıza şu ana kadar yaklaşık 10 bin başvuru yapıldı. Vatandaşlarımız cuma gününe kadar müracaatlarını yapmaları gerekiyor. Bu tarihten sonra başvuru alınmayacak" ifadelerini kullandı.

Turan, 934 konutun alt gelir grubunda, 422 konutun ise orta gelir grubunda bulunan vatandaşlara yönelik satışa sunulduğu bilgisini vererek, amaçlarının hiç konut sahibi olmayan vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunu bildirdi.

"Kura 11-12 Temmuz'da yapılacak"
Başvurular sonunda 11-12 Temmuz'da noter huzurunda yapacak kura çekimiyle konut sahibi olacak vatandaşların belirleneceğini anlatan Turan, şunları kaydetti:

"Alt gelir grubunda başvuru yapacak vatandaşlarımız bin lira, orta gelir grubunda başvuru yapacak vatandaşlarımız ise 2 bin lira başvuru bedeli müracaatlarını gerçekleştirebilir. Kura sonucunda konut sahibi olamayan vatandaşlarımıza başvuru bedellerini ise 18 Temmuz'dan itibaren iade edeceğiz."

Turan, alt gelir grubuna yönelik 2+1 nitelikte 934 konutun 198 bin lira fiyat ve 961 lira taksitle, orta gelir grubuna yönelik 3+1 nitelikte 422 konutun ise 285 bin lira fiyat ve bin 958 lira taksitle satışa sunulduğunu belirtti.

Başvuru şartları
Satışa sunulan konutlara başvuru yapacak vatandaşların hiç konut sahibi olmaması gerektiğine dikkati çeken Turan, şöyle devam etti:

"Başvuruda bulunacak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve İstanbul’da en geç 30 Haziran 2016'dan itibaren kesintisiz ikamet ediyor olması gerekiyor. Daha önce TOKİ'den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması gerekiyor. Alt gelir grubunda başvuruda bulunacak vatandaşlarımızın hane halkı net gelirinin en fazla 4 bin 800 TL olması ve 25 yaşını doldurmuş olması koşulları gerekiyor. Orta gelir grubunda başvuruda bulunacak vatandaşlarımızın 18 yaşını doldurmuş olması koşulları gerekiyor."

Ergün Turan, şartları sağlayan kişilerin, Türkiye Halk Bankası'nın İstanbul 'daki bütün şubelerine başvuru yapabileceğini kaydetti.

Turan, "toki.gov.tr" ile Halk Bankası’nın İstanbul’daki tüm şubelerinden başvuru koşullarının ayrıntılı olarak temin edilebileceğini dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/silivri-konutlarina-son-basvuru-tarihi-29-haziran_166505.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!