Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

''Şimdi Bu Potansiyelin, Farklı Coğrafyalara Yayılması Gerekiyor''

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye'de turizmin, kıyılarda yoğunluk kazandığını şimdi bu potansiyelin, farklı coğrafyalara yayılması gerektiğini söyledi.

yapi.com.tr / AA
''Şimdi Bu Potansiyelin, Farklı Coğrafyalara Yayılması Gerekiyor''

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye'de turizmin, kıyılarda yoğunluk kazandığını şimdi bu potansiyelin, farklı coğrafyalara yayılması gerektiğini söyledi.

Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu tarafından Balçova Termal Otel'de düzenlenen yemeğe katılan Günay, konuşmasında, göç edenlerin bulundukları kentin değerlerini benimsemesi ve bütünüyle o bölgenin yaşam kalitesini yukarıya çekmesi gerektiğini söyledi.

Günay, göç eden hemşehri toplulukları içerisinde entegrasyonu ilk olarak Karadenizlilerin başardığını ifade ederek, ''Bunu öteki hemşehri toplulukları başardığı zaman, Türkiye'nin entegrasyonu ve dayanışması gerçekleşmiş olacak'' dedi.

Geçen yıldan itibaren Doğu Karadeniz'de turizm odaklı bir kalkınma projesi için çalıştıklarını belirten Bakan Günay, şöyle konuştu:

''Doğu Karadeniz'de, yayla güzergahlarını doğasını tahrip etmeden, yayla yollarını rahat konaklanabilir biçimde ıslah ederek yeni bir destinasyon yaratmaya çalışıyoruz. Türkiye'de turizm, kıyılarda büyük bir yoğunluk kazandı. Şimdi bu potansiyelin, farklı coğrafyalara yayılması gerekiyor. Ege'nin nasıl henüz yeteri kadar harekete geçirilmemiş büyük zenginlikleri varsa Karadeniz'in de bu küresel ısınma çağında dünyanın çeşitli coğrafyalarından yeni misafirler ağırlayacak bir potansiyeli olduğunu düşünüyoruz. İnşallah birkaç yıl içinde yayla güzergahlarımız, keyifle ulaşılabilir, hijyen içinde konaklanabilir hale gelecek.''

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy'un da katıldığı gecede, yerel sanatçılar Karadeniz türkülerini seslendirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/simdi-bu-potansiyelin-farkli-cografyalara-yayilmasi-gerekiyor_87221.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!