Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şimdi Sıra Kıyılarda

Özelleştirme kapsamındaki kurumların kıyıdaki arazi ve yapılarının yüksek fiyatla satılabilmesi için kıyıların kenar çizgileri yeniden tespit edile

Radikal
Şimdi Sıra Kıyılarda

b>Özelleştirme kapsamındaki kurumların kıyıdaki arazi ve yapılarının yüksek fiyatla satılabilmesi için kıyıların kenar çizgileri yeniden tespit edilebilecek ve gerekirse imar planları hazırlanacak.

'Kaynak' sağlama gerekçesiyle bir yandan sürekli af çıkaran, bir yandan da orman ve Hazine arazilerini satmaya hazırlanan AKP hükümeti, şimdi de özelleştirme kapsamındaki kuruluşların kıyılardaki arazi ve yapılarının yüksek fiyatla satılabilmesi için kıyı kenar çizgilerinde değişiklik yapmanın önünü açıyor.
Bu arada özelleştirme sürecinin hızlandırılması Özelleştirme İdaresi'nin Hazine garantili borçlanabilmesine olanak sağlayan tasarı da kabul edildi. Türk Telekom ve Milli Piyango İdaresi'ni de bu kapsama alan yasa tasarısıyla Özelleştirme İdaresi'ne Hazine garantili borçlanma olanağı tanındı.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önceki akşam kabul edilen 'Özelleştirme Kanunu ve Milli Piyango İdaresi Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Yasa Tasarısı'nda, konuyla ilgili bir önerge benimsendi. Ayrıca Kıyı Kanunu'nda yapılan değişiklikle, özelleştirme kapsamındaki kuruluşların kullanımında bulunan kıyıdaki arazi ve yapıları için gerekli işlemler, kuruluşun özelleştirme kapsamına alınmasını takiben ilgili kurum ve kuruluşlarca iki ay içinde sonuçlandırılacak. Bu çerçevede, Özelleştirme İdaresi'nce lüzum görülürse kıyı çizgisi ye-niden tespit edilecek ve imar planı hazırlanacak. Bu arazi ve yapılar ÖİB'nin talebine istinaden kadastro müdürlüğünce paftalarına özel işaretleri ile belirtilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/simdi-sira-kiyilarda_5141.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!