Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şınlak ve İnnores, Rüzgar Enerjisi Lisansı Talep Ettiler

Şınlak Makine İzmir-Urla Ovacık-Arapdağları mevkiinde, İnnores Elektrik ise İzmir Aliağa Yuntdağ-Balaban-Koyuneli-Korutepe mevkiinde rüzgar enerjis

Dünyab>Şınlak Makine İzmir-Urla Ovacık-Arapdağları mevkiinde, İnnores Elektrik ise İzmir Aliağa Yuntdağ-Balaban-Koyuneli-Korutepe mevkiinde rüzgar enerjisine dayalı elektrik üretim tesisi kurmak için lisans talebinde bulundular.
Enerji Piyasası Yüksek Kurumu'nun (EPDK) "Rüzgar Enerjisine Dayalı Üretim Tesisi Kurulması İçin Gereğine Uygun Olarak Yapılan Lisans Başvuruları ve Söz konusu Başvurular Kapsamında Yapılabilecek İlave Başvurulara İlişkin Süre" Tebliği bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. Tebliğe göre, rüzgar enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak için gereğine uygun olarak 2 lisans başvurusunda bulunuldu. Bunlar, İzmir-Urla Ovacık-Araplardağı mevkiinde Şınlak Makine Tic. ve San. A.Ş'nin kuracağı 15 megavatlık tesis ile İnnores Elektrik Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şirketinin İzmir-Aliağa Yuntdağ-Balaban-Koyuneli-Korutepe mevkiinde kuracağı 41.25 megavat gücündeki tesis olarak sıralandı.

Enerji Piyasası Düzenleme kurumu, aynı bölgede rüzgar enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak isteyen diğer tüzel kişilerin lisans almak üzere 10 işgünü içerisinde Kuruma başvuruda bulunmasının gerektiğini bildirdi. Bu sürenin tamamlanmasından sonra aynı bölge ve aynı kaynak için yapılan lisans başvuruları, mevcut müracaatların inceleme ve değerlendirme işlemleri sonuçlanana kadar kabul edilmeyecek.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/sinlak-ve-innores-ruzgar-enerjisi-lisansi-talep-ettiler_3835.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!