Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

SİNPAŞ GYO 1000 Konut Hedefledi, 2200 Konut Sattı

İstanbul’da Bosphorus City ve Lagün, Bursa’da Ottomanors Projeleri’yle yoluna devam eden Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 9 aylık finansal sonuçlarını ve geleceğe ilişkin hedeflerini değerlendirdi. Four Seasons Hotel at the Bosphorus’da yapılan toplantıya Sinpaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk

yapi.com.tr
SİNPAŞ GYO 1000 Konut Hedefledi, 2200 Konut Sattı

İstanbul’da Bosphorus City ve Lagün, Bursa’da Ottomanors projeleriyle yoluna devam eden Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 9 aylık finansal sonuçlarını ve geleceğe ilişkin hedeflerini değerlendirdi. Four Seasons Hotel at the Bosphorus’da yapılan toplantıya Sinpaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik ev sahipliği yaptı.

Frene basmadık, yolumuza devam ediyoruz...

Sinpaş GYO olarak 2008 yılında agresif olarak büyüdüklerini söyleyen Sinpaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik,  “2009’da da daha önce planlandığımız gibi yolumuza devam ediyoruz. Krize rağmen frene basmadık” dedi. Şirket olarak gerek tasarımı süren gerekse üretimi devam eden işleri planlanan şekilde sürdürdüklerinin altını çizen Avni Çelik, “Bugün itibariyle 2008’de yaklaşık 790 milyon YTL’lik konut satışı yaptık. Şirketimizin herhangi bir kredi borcu yok. Yolumuza ara vermeden devam ediyoruz” diye konuştu.

Sinpaş krize şanslı girdi...

Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, 2007 yılının sonlarına doğru kriz sinyallerinin alındığı bu nedenle de global krize Sinpaş GYO olarak hazırlıklı girdiklerini belirtti. 2008 yılı öngörülerini bu doğrultuda planladıklarını ifade eden Çelik şunları söyledi:

“2008 yılını yaptığımız öngörüler doğrultusunda planlayarak stratejilerimizi oluşturduk. Biraz da krize şanslı girdiğimizi düşünüyoruz. Çünkü 2007 yılında halka açılarak şirket sermayemizi güçlendirdik. Halka arz nedeniyle nakitimiz fazla. Ayrıca şirket olarak da hiç borcumuz yok.”

'Devrimci Ödeme Planı'na yoğun ilgi

Sinpaş Grup olarak 35 yıllık ticari faaliyette bulunduklarının altını çizen Çelik, bu durumun avantajlarını da kullandıklarını belirtti. Konut kredilerinin mortgage piyasalarından etkilenerek faizlerin yükseleceğini ifade eden Çelik, banka kredilerinin azalacağını ön görerek ‘Devrimci Ödeme Planı’ hazırladıklarını kaydetti. Devrimci Ödeme Planı’nın önce 60 ay sonra da 72 aya çıkarılan vadeli ödemeye dayandığını söyleyen Çelik, “Bu plan ile amacımız faiz ve döviz pozisyonu olan müşterilerin anaparasına dokunmadan maaşından veya faiz gelirinden elde ettikleriyle konut sahibi olmasını sağlamaktı. Biz de bu taksitlerle inşaatı finanse etmeyi hedefledik. Bu durum bizim için de avantajlı oldu. Çünkü inşaat finansmanını özkaynak kullanmadan, finansman ve faiz yükü olmadan karşılamış olduk. Bu da fiyatların daha makul olmasına neden oldu. İlk uygulamayı da Bosphorus City projemizde uyguladık ve çok başarılı sonuçlar elde ettik” dedi.

Devrimci Ödeme Planı’nı daha sonra şu anda satışta olan Ottomanors ve Lagün projelerinde de devam ettirdiklerini kaydeden Çelik, ödeme planına ilişkin olarak büyük taleple karşılaştıklarını ifade etti. Çelik şunları söyledi: “2008 yılı için toplam 1000 konut satış hedefimiz vardı. Ancak Kasım 2008 itibariyle bu hedeflerimizi fazlasıyla aştık ve 2200 konut sattık. Şu anda da devam eden üç projemizden 2600 konut satışını yakaladık. 2008 yılı içinde yaklaşık 790 milyon YTL tutarında ev satmış olduk.”

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/sinpas-gyo-1000-konut-hedefledi-2200-konut-satti_64869.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!