Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Sinpaş GYO, 2016’da Hedef Büyüttü: 1 Milyar TL Ciro

İstanbul Bomonti, Ankara Çankaya ve GOP’ta yükselecek yeni projelerini lanse etmeye hazırlanan Sinpaş GYO, 2016 yılını 1 milyar TL satış cirosu ile kapatmayı hedefliyor.

yapı.com.tr
Sinpaş GYO, 2016’da Hedef Büyüttü: 1 Milyar TL Ciro

Sinpaş GYO, halka arzdan bu yana 10 binden fazla aileyi ev sahibi yaparak, 4,2 milyar TL ciroya ulaştı. 2015’te 650 milyon TL’den fazla ciro elde eden Sinpaş GYO, büyüme ivmesini 2016’da da artırarak sürdürmeye hazırlanıyor. Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, “Türkiye’de konut satışlarının geçen yıla oranla yüzde 10, yabancılara konut satışının ise yüzde 20 oranında artması, Türkiye’ye ve sektöre olan güvenin kanıtıdır. Yurt dışı kaynaklı ilginin ve Türkiye’deki nüfus artışı ve evlenme hızına paralel olarak oluşan konut ihtiyacının her geçen gün artması ile sektörün 2016 yılında, yüzde 5-6 aralığında büyüyeceğini tahmin ediyoruz ” dedi.    

Gacemer, “Türkiye’de hem markalı konut, hem de yurt dışından gelen talep artıyor. Yabancılara konut satışı 2015 yılında yüzde 20 oranında arttı. Aynı yıl, İstanbul’da sunulan markalı konut proje sayısı, yüzde 23 arttı.  Sinpaş GYO olarak, 2015 yılında toplam 1200 adet konut satışı ile ciromuzu geçen yıla oranla yüzde 10 artırdık. Gayrimenkul sektörünün Superbrands’i seçildik. Brand Finance araştırmasında Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında yerimizi aldık. Ürettiğimiz ve rafa koyduğumuz projeler sayesinde, son 2 yıldır istikrarlı grafiğimizi daha iyi hedeflere ulaştırmak için çalışıyoruz. Halka arzda bugün için planladığımız hedeflerimize ulaştık. Şimdi, 10. yılımıza daha büyük hedeflerle koşuyoruz” dedi.


 
“İstanbul ve Ankara’daki yeni projelerimizi lanse edeceğiz”

Gacemer, “2015 yılında, yeni projelerimizle birlikte yakaladığımız büyüme ivmemizi bu yıla taşımanın heyecanını yaşıyoruz. Yine 10 yılda 150.000.000 TL temettü dağıtımı gerçekleştirdik, bunun sadece 40.000.000 TL’lik kısmı 2015 yılında dağıtıldı. Bugüne kadar 600.000.000 TL‘lik sermayemizin yüzde 25’i tutarında temettü verdik. Yeni modeller bularak banka kredili, kredisiz farklı inovatif finansman teknikleri geliştirdik. Sektörümüzde fiyattan daha önemli olan bir konu, konuta erişimdir. Sinpaş GYO olarak burada erişime odaklanıyoruz. 1 yıldır uygulanan finansman modelimiz ile tüketiciye konut erişimi açısından büyük kolaylık sağlıyoruz” diye konuştu.

3 yeni proje

Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer yeni projelerle birlikte 2016 yılının ciro hedefini de açıkladı. Gacemer şu bilgileri paylaştı:  “Önümüzdeki süreçte, İstanbul ve Ankara’da 3 yeni projemizi lanse edeceğiz. Halihazırda satışta olan bu projelerimizle yılı 800 milyon TL satış cirosuyla kapatmayı hedefliyoruz.  Son çeyrekte satışa sunma için çalıştığımız 2 yeni projeyi de eklersek bu yılı 1 milyar TL ciro ile kapatabiliriz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/sinpas-gyo-2016da-hedef-buyuttu-1-milyar-tl-ciro-_143065.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!