Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sirkeci'nin Eski Hanları Otel Oluyor

Sirkeci - Hocapaşa yayalaştırma projesi bir zamanlar ticaretin kalbi olan Sirkeci Hanlarını otele dönüştürecek. Proje hayata geçerse turizmde yeni bir model yaratacak. Projeye esnaf da katılıyor. Bu amaçla Sirkeci Yaşatma Platformu adıyla bir platform kuruldu. Platform, esnafın ve bölge insanının katılımıyla Sirkeci'deki tarihi güzellikleri, eski

Gazete Habertürk
Sirkeci'nin Eski Hanları Otel Oluyor

Sirkeci - Hocapaşa yayalaştırma projesi bir zamanlar ticaretin kalbi olan Sirkeci Hanlarını otele dönüştürecek. Proje hayata geçerse turizmde yeni bir model yaratacak. Projeye esnaf da katılıyor. Bu amaçla Sirkeci Yaşatma Platformu adıyla bir platform kuruldu. Platform, esnafın ve bölge insanının katılımıyla Sirkeci'deki tarihi güzellikleri, eski hanları veya kıyıda kalmış tüm değerleri turizme  kazandırmayı amaçlıyor.

2010 Kültür Başkenti projelerinden birisi olıan "Sirkeci-Hocapaşa Yayalaştırma ve İyileştirme Projesi" çerçevesinde sadece araç trafiğinin tarihi yarımadadan çıkartılması öngörülmüyor. Aynı zamanda bu ve benzer projelerle hem turizmin canlandırılması hem de esnaf ile vatandaşın elele vererek oluşacak yeni durumun kazanca çevrilmesi de hedefleniyor.

Proje Yıldız Teknik Üniversitesi ile Almanya'nın Siegen Üniversitesi tarafından ortaklaşa hazırlandı. Yakında ihaleye çıkılacak. Fatih Belediyesi'nin sınırları içinde yer alan proje alanı Sultanahmet ve Ayasofya'yı da içine alıyor. Dolayısıyla dünya çapında öneme sahip. Marmaray Projesi'nin 2013'te bitmesiyle Sirkeci-Hocapaşa Yayalaştırma ve İyileştirme Projesi daha da anlam kazanacak. Bu durum yabancı yatırımcıların da dikkatini çekti. Bir Kazak yatırımcı daha şimdiden Gülhane Park Oteli'ni satın aldı. Türk turizm yatırımcılarının gözü de bu bölgenin üstünde.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sirkecinin-eski-hanlari-otel-oluyor_80471.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!