Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şirket Hissesi Alanlara İndirimli Ev

Yeşil inşaat bundan sonra faaliyetlerine Y&Y GYO çatısı altında devam edecek. Y&Y GYO Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Işık Gökkaya, 2 yıl içinde Türkiye'nin 3 büyük GYO'sundan biri olmayı hedeflediklerini belirtti.

yapi.com.tr / AA
Şirket Hissesi Alanlara İndirimli Ev

Y&Y Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş (Y&Y GYO) ile birleşen Yeşil İnşaat Yapı Düzenleme ve Pazarlama Tic. A.Ş, bundan sonra faaliyetlerine Y&Y GYO çatısı altında devam edecek.

Y&Y YGO Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Işık Gökkaya birleşmeye ilişkin düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Y&Y GYO'nun yüzde 68 olan halka açıklık oranının Yeşil Yapı'yı bünyelerine aldıktan sonra yüzde 7,78 olduğunu bildirdi.

SPK tebliği gereğince halka açıklık oranının minimum yüzde 25 olması gerektiğini anımsatan Gökkaya, ''Bunu da bir yıl içinde Engin Yeşil'in şahsi kararıyla hisselerini, yüzde 25'lik halka açıklık oranını tutturabilmemiz için ya bir özel fona plase edebilir, belki pazarda satışını yapabiliriz. O Engin Bey'in vereceği karar. Zaten o zaman GYO statüsünde kalabiliyoruz ve kurumlar vergisi muafiyeti sağlayabiliyoruz'' dedi.

Devir sonrasında en büyük aktiflerinin İnnovia projesi olduğunu ifade eden Gökkaya, birleşme nedeniyle şirketin çıkarılmış sermayesinin 24 milyon 151 bin 319,01 liradan 235 milyon 115 bin 706,01 liraya yükseldiğini söyledi.

Gökkaya, ''Portföyümüzde birleşmeden önce iki ana projemiz vardı. 27 villa ve AVM'nin yer aldığı Güzelşehir projemizde 26 villa satıldı. AVM'yi de en kısa sürede değerlendireceğiz. Bunun dışında bir de Tekirdağ'da bir arsamız var. Ona da bu yıl bir proje geliştireceğiz'' dedi.

Soruları da yanıtlayan Gökkaya, iki şirketin birleşmesinden ciddi sinerji doğduğuna inandıklarını vurgulayarak, ''2 yıl içinde Türkiye'nin 3 büyük GYO'sundan biri olmayı hedefliyoruz. En büyük hedefimiz yatırımcılara karlı bir şirket sunmak'' diye konuştu.

Levent'te Fako ilaç arsasına proje yapacağız

Y&Y GYO Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil de İnnovia projesinin bu birleşme ile Y&Y GYO çatısı altına girdiğini, projenin getirisinin artık halkın karı, getirisi haline dönüşeceğini belirtti.

İnnovia projesinde 3 fazın satışını tamamladıklarını, 4. fazın da 5 bin konuttan oluşacağını ifade eden Yeşil, ''Bunun arkasında devam etmek istediğimiz projelerimiz var. Levent'te Fako İlaç arsasına yapacağımız yeni bir projemiz bulunuyor. Şu anda tasarımlarını yaptırıyoruz. O projenin GYO'ya devri için çalışmalara başladık. İstanbul'un silüetini değiştirecek, kendi enerjisini üreten, teknik olarak ileri seviyede özelliklere sahip bir proje. İki Amerikan iki Avrupa'lı mimari firma bunun için konsept yarışmasındalar. Mart sonu gibi kararımızı vereceğiz. Bunlar Cesar Pelli, Norman Foster, SOM, Richard Rogers'' şeklinde konuştu.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/sirket-hissesi-alanlara-indirimli-ev_85312.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!