Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şirketler, Google Earth'e Para Ödeyecek

Google Earth, Türkiye haritalarını son kullanıcılar için ücretsiz, şirketler için paralı hale getiriyor. Bugüne kadar şirket ve kurumların web sayfasından Google haritasına yapılan yönlendirmeler bedavaydı. Paralı olarak Google'dan yararlanan şirketler, istedikleri şekilde bütün şubeleriyle haritada eksiksiz gösterilecek.

Zaman Gazetesi
Şirketler, Google Earth'e Para Ödeyecek

Google Earth, Türkiye haritalarını son kullanıcılar için ücretsiz, şirketler için paralı hale getiriyor. Bugüne kadar şirket ve kurumların web sayfasından Google haritasına yapılan yönlendirmeler bedavaydı. Paralı olarak Google'dan yararlanan şirketler, istedikleri şekilde bütün şubeleriyle haritada eksiksiz gösterilecek. Örneğin bir fast food zincirinin Türkiye'deki bütün şubeleri, şirketin kendi web sayfasından açılan bir linkle Google haritasında ayrıntılı olarak yer alacak. Birkaç şubeli firmalar ise haritaya işyerini ücretsiz olarak ekleyebilecek.

Yakın zamanda Türkiye haritalarının ayrıntılı yayımına başlayacak olan Google, şehiriçi ve şehirler arasında iki nokta arasındaki en kısa yol tarifine de başlayacak. Harita üzerinde Türkiye'deki okul, hastane, cami, karakol, eczane, benzin istasyonu gibi 100 bin önemli nokta yer alacak. Şirketler kendilerine ait fotoğrafları da haritalara ekleyebilecek. Site, Türkiye'de resmi yayıma başlayacak olması nedeniyle bugüne kadar sansürsüz yayımladığı uydu fotoğraflarında, askeri bölgelere karartma uygulayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sirketler-google-earthe-para-odeyecek_67447.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!