Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şişecam, 1.3 Milyar Doları Yakaladı

Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, Şişecam Topluluğu’nun 2003 yılını çok olumlu sonuçlarla yüksek bir performansla kapattığını belirtti.

Hürriyet
Şişecam, 1.3 Milyar Doları Yakaladı

b>Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, Şişecam Topluluğu’nun 2003 yılını çok olumlu sonuçlarla yüksek bir performansla kapattığını belirtti. Özince, topluluğun geçen yılki net satışlarının 1.3 milyar dolar düzeyine, ihracatın ise yüzde 12 oranında artarak 521 milyon dolara ulaştığını söyledi.

Şişecam, 68’inci Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Özince ‘Toplam cam üretimimiz yüzde 19 artışla 1.8 milyon tonu aşmıştır. Kimyasallar üretimimiz 1 milyon ton seviyesinde gerçekleşmiştir. Yatırım harcamalarımız 280 milyon dolara ulaşmıştır’ dedi.

Faaliyet sonuçlarından da bahseden Özince, Net finansal borçların yüksek yatırım harcamalarına rağmen yüzde 12 azalışla 221 milyon dolar düzeyine gerilediğini, sağladıkları istihdamın yüzde 5 artışla 12 bin 717 kişiye ulaştığını kaydetti. Ersin Özince, ‘Vergi sonrası net karımız yüzde 76 artışla 125 milyon dolara yükselmiş, işletme faaliyetlerinden elde edilen nakit 289 milyon dolar olmuştur. Finansal göstergelerimiz çok sağlıklı bir görünüm içindedir’ dedi.

Ana Ortak T. İş Bankası’nın sahip bulunduğu Trakya Cam, Anadolu Cam ve Soda Sanayii hisselerinin tümünün devralındığını söyleyen Özince, şirketlerce hiç borçlanmadan gerçekleştirilen 118 milyon dolarlık bu operasyonla topluluğun söz konusu şirketlerdeki payının yükseldiği ve geleceğe yönelik çok avantajlı yapılanma sağlandığını belirtti. Genel Kurul’da Türkiye ekonomisine de değinen Özince, ekonomik programın ve reformların sürdürülmesinin bir zorunluluk ifade ettiğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sisecam-1-3-milyar-dolari-yakaladi_11640.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!