Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şişecam Finansal Destek Arayışında

Şişecam Topluluğu, yeni yatırımlarına kaynak sağlamak için 180 milyon dolarlık proje değerlendirme çalışması başlattı. Şişecam'dan yapılan açıklamaya

Akşam Online/18.07.2002işecam Topluluğu, yeni yatırımlarına kaynak sağlamak için 180 milyon dolarlık proje değerlendirme çalışması başlattı. Şişecam'dan yapılan açıklamaya göre, IFC Yürütme Kurulu Başkanı Peter Woicke, IFC Güneydoğu Avrupa ve Orta Asya Bölümü Direktörü Khosrow Zamani ve Türkiye Ülke Müdürü Sujata Lamba'dan oluşan IFC heyeti, Şişecam'ın Lüleburgaz tesislerinde inceleme yaptı.

Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, Genel Müdür A. Doğan Arıkan'ın da bulunduğu gezide, IFC yöneticilerine Şişecam ve Lüleburgaz tesislernin çalışmaları anlatıldı. IFC ile ilişkilerinin yaklaşık 25 yıldır sürdüğünü belirten Ersin Özince, ''IFC'nin bugüne kadar 1 milyar doları bulan finansal katkıları olmuştur' dedi.

Açıklamada ayrıca, Türkiye'nin içinde bulunduğu kriz ortamında IFC'nin Şişecam'a yaklaşık 55 milyon dolar uzun vadeli kredi verdiğine işaret edilerek, ''Bu yıl gerçekleştirilmesi öngörülen 180 milyon dolar tutarındaki yeni yatırımların finansmanı için proje değerlendirme çalışmalarına başlanmıştır'' denildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sisecam-finansal-destek-arayisinda_1036.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!