Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Şişecam'ın Gürcistan Yatırımı Büyüyor

Gürcistan Cumhurbaşkanı Eduard Şevardnadze, Türkiye ile Gürcistan arasıdaki ilişkilerin her alanda iyi bir gelişme süreci içinde olmasının memnuniy

Hürriyetb>Gürcistan Cumhurbaşkanı Eduard Şevardnadze, Türkiye ile Gürcistan arasıdaki ilişkilerin her alanda iyi bir gelişme süreci içinde olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.
Şevardnadze, Şişecam şirketi tarafından satın alınan Ksani Şişe Fabrikası‘ndaki ek tesislerin açılış töreninde yaptığı konuşmada, ülkesindeki özelleştirme çalışmaları çerçevesinde fabrikanın Şişecam’a satılmasının isabetli bir tercih olduğunu vurgulayarak, Türkiye ile arasındaki ilişkilerin gelişmekte olduğunu söyledi.

‘‘Gürcistan'da 100'ü aşkın Türk-Gürcü işletmesinin bulunduğunu söyleyen Şevardnadze, Şişecam‘ın da bu şirketlerin başında geldiğini kaydetti. Fabrikanın iyi çalışması amacıyla özelleştirme çalışmaları kapsamında özel kararnameler çıkartıldığını anlatan Eduard Şevardnadze, fabrikanın ‘‘düzenli ve sağlam bir çalışma süreci içinde olduğunun görüldüğünü’’ ifade etti. ‘‘Daha önce üretim kapasitesi yılda 20 bin ton olan fabrikanın bugün açılacak ek tesislerinde yılda 30 bin ton cam mamulü üretileceğini, bunedenle son yatırımın yeni bir fabrika kurmakla eşdeğer olduğunu‘‘ anlatan Şevardnadze, fabrikanın vergi gelirleri ve istihdam açısından da büyük önem taşıdığının altını çizdi. Başta Şişecam yetkilileri olmak üzere yatırım ve üretimde emeği geçenlere teşekkür eden Şevardnadze, bu girişimi bundan sonra da desteklemeye devam edeceklerini söyledi.


http://www.yapi.com.tr/haberler/sisecamin-gurcistan-yatirimi-buyuyor_2321.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!