Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şişhane'ye Yeniden Hayat Verildi

İstanbul İl Özel İdaresi, 5 yılda Taşınmaz Kültür Varlıkları Fonu'ndan 1966 projeye kaynak aktardı. Kaynak aktarılan projeler arasında İstanbul Kültür Sanat Vakfının (İKSV) Tepebaşı'nda yeni binası olarak restore edilen Deniz Palas da yer alıyor.

NTV
Şişhane'ye Yeniden Hayat Verildi

İstanbul İl Özel İdaresi, 5 yılda Taşınmaz Kültür Varlıkları Fonu'ndan 1966 projeye kaynak aktardı. idare, kendi bütçesinin yanı sıra 2863 sayılı yasa gereği taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına ait katkı payı ile de İstanbul'a özel projeler sunuyor.
        
Bu anlamda İl Özel İdaresi, 2005 yılından bugüne kadar toplam 1966 proje için 215 milyon 288 bin 709 TL katkı payı ayırırken, tamamlanan 746 proje için de 69 milyon 948 bin 088 TL kaynak aktardı.
        
Kaynak aktarılan projeler arasında İstanbul Kültür Sanat Vakfının (İKSV) Tepebaşı'nda yeni binası olarak restore edilen Deniz Palas da yer alıyor.
        
İhale bedeli 4 milyon 142 bin 447 TL olan Deniz Palas restorasyonunun yüzde 80'i olan 3 milyon 313 bin 957 TL'yi Taşınmaz Kültür Varlıkları Fonu'ndan aktaran İstanbul İl Özel İdaresi, böylece İKSV'nin Şişhane'deki yeni binası Deniz Palas'a ve Beyoğlu'nun en eski semtlerinden biri olan Şişhane'ye yeniden hayat verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sishaneye-yeniden-hayat-verildi-_76138.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!