Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sivil Toplum Kuruluşlarından Tiny House Tepkisi

Edirne'de sivil toplum kuruluşları Tiny House'lara tepki gösterdi. Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, Tiny House adı verilen küçük evlerin izinsiz olarak tarım arazilerine kurularak arazilerin işgal edilmesinin endişe verici olduğunu belirtti.

yapi.com.tr
Sivil Toplum Kuruluşlarından Tiny House Tepkisi (Fotoğraf: AA)

Edirne'de sivil toplum kuruluşları Tiny House adı verilen küçük evlerin tarım arazileri üzerine kurulmasına tepki gösterdi. ANKA’da yer alan habere göre; sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı şunları söyledi:

"Bu şekilde tarım arazilerinin izinsiz olarak Tiny House adı verilen küçük evlerin kurulması suretiyle işgal edilmesi endişe vericidir. Bu eylemler hem tarımın sürdürebilirliğini tehdit etmekte hem de çevresel dengenin bozulmasına yol açmaktadır. Bu şekilde hiçbir izin alınmadan gelecek nesillere borcumuz olan tarım topraklarımızın yok olmasına müsaade edilmemelidir. Bu noktada tarım arazilerinin korunması ve sürdürülebilir kullanımı konusunda toplum olarak daha duyarlı olmalıyız. Edirne ilinde ve diğer bölgelerde yaşanan bu tür izinsiz yapılaşmaların önlenmesi için yerel yönetimlerin güçlü politikalar geliştirmesi ve etkin denetim mekanizmaları oluşturulması, kamuoyunu bilinçlendirmek ve sorunu çözümü için harekete geçmek amacıyla tarım arazilerin izinsiz olarak işgal edilmesine karşı ortak bir mücadele yürütülmesi gerekmektedir."

"Havuzun tarım arazisinde ne işi var?"
Lalapaşa Ziraat Odası Başkanı Taner Öztürk yapılan işlemler sonucu tarlaların tarım alanının dışına çıktığını belirterek şöyle konuştu:

"Özellikle depremden sonra tarla ile emlak fiyatlarını karşılaştırıyorlar. Çok düşük olunca tarla alıyorlar. Bu tarlalar tamamen tarım dışına çıkıyor. Her şey kanunda belirtilsin. Hangi köylerde olacak, köylerin neresinde olacak… Adam 'hobi bahçesi yapacağım' diyor, havuz yapmış. Havuzun tarım arazisinde ne işi var?"

http://www.yapi.com.tr/haberler/sivil-toplum-kuruluslarindan-tiny-house-tepkisi_204940.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!