Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Beyoğlu Yok Ediliyor!

Size Yasak Beyoğlu Belediye'sine Serbest

Bu fotoğraf 8 Şubat 2012’de çekildi. Meşrutiyet Caddesi’ndeki Beyoğlu Belediyesi’nin tarihi binasının dış cephesinde tam 30 klima var. Buna karşılık, aynı bölgedeki ev ve iş yerlerinde dış cephede klima bulundurulmasına izin verilmiyor.

yapi.com.tr
Size Yasak Beyoğlu Belediye'sine Serbest

Fotoğraf 8 Şubat 2012'de çekildi ve Meşrutiyet Caddesi'ndeki Beyoğlu Belediyesi'nin tarihi binasının dış cephesinde tam 30 klima olduğunu gösteriyor. Buna karşılık, Galipdede'den Yüksek Kaldırım Caddesi'ne, Tünel'den Karaköy'e kadar inen çevrede bulunan ev ve iş yerlerine, dış cephelerdeki klimaların sökülmesi gerektiği yazılı tebligatla üç ay önce bildirildi.

bianet.org'tan Ali Çalışkan'ın haberine göre, binaların üzerlerindeki klima ve tabelaların sökülmesinin zorunlu olduğunu belirten tebligat, kiracı ve ev sahiplerine imza karşılığı verildi. Tebligata rağmen klimalarını söktürmeyenleri ise gece yarısı sürprizi bekliyordu. Bir sabah klimanızı zabıta ekiplerince sökülmüş halde bulmanız mümkündü; çünkü ekipler, gece saatlerinde tebligata uygun işlemleri gerçekleştirmeyenlerin tabela ve klimalarını söktü.

Kurallar herkes içindir

Gönderilen tebligatların üzerinde "Caddelerin tarihi dokusunun korunması gerektiği" yazıyor. Bu doğru ve yerinde bir gereklilik. Ancak bu fotoğraf açıkça ortaya koyuyor ki, Beyoğlu Belediyesi'nin koruma işine Tünel'in en güzel ve tarihi binasından başlaması gerekiyor. Çünkü nam-ı diğer 6. Daire, Osmanlı İmparatorluğu'ndan kalma; 1858'den bugüne gelen bir tarihi var ve klimalarla kirletilmeyi hiç hak etmiyor.

ETİKETLER: kurum kent koruma
http://www.yapi.com.tr/haberler/size-yasak-beyoglu-belediyesine-serbest_90737.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!