Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Solarkent’in Ünü Ülke Sınırlarını Aştı

Satışa sunulduktan kısa bir süre sonra yarıdan fazla konutun satıldığı Solarkent’e İngiltere’den de talep geldi. Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı, “Geri dönüşümlü bir proje oluşu nedeniyle kent sakinlerinin taşındıktan sonraki hayatlarının ucuzlamasını sağlayan Solarkent, yalnızca İstanbul’da değil, yurtdışında da ilgiyle

yapi.com.tr
Solarkent’in Ünü Ülke Sınırlarını Aştı

Satışa sunulduktan kısa bir süre sonra yarıdan fazla konutun satıldığı Solarkent’e İngiltere’den de talep geldi. Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı, “Geri dönüşümlü bir proje oluşu nedeniyle kent sakinlerinin taşındıktan sonraki hayatlarının ucuzlamasını sağlayan Solarkent, yalnızca İstanbul’da değil, yurtdışında da ilgiyle izleniyor. Örneğin bir İngiliz emlak şirketiyle şimdilik 50 daire için anlaşma yaptık” dedi.

Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı, Aydınlı İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Alpay Çepni ve İTÜ Geoteknik Anabilimdalı Başkanı ve Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Sağlamer, Esenyurt’taki Solarkent Showroom’unda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Türkiye hazır giyim sektöründe 45. yılını kutlayan Aydınlı Grup olarak Solarkent projesiyle inşaat sektörünün de öncü kuruluşlarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini belirten Ömer Faruk Kavurmacı, proje lansmanının yapıldığı 2009 Haziran ayından bu yana dairelerin yarıya yakınının satıldığını kaydetti. Solarkent’in inşaat sektörüne pek çok ilkler kazandırdığını anlatan Kavurmacı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Solarkent, doğaya ve insana saygılı, kent yaşamına ve çevresine değer katan, içinde yaşayanların hayat kalitesini en yükseğe çıkarmayı amaçlayan bir anlayışın ürünü. Otopark çatısı solar panellerle kaplanan Solarkent, gün ışığından elektrik üretecek. Bir konut projesinde, küresel ısınmaya ve doğal kaynakların tüketilmesine karşı ülkemizde atılan ilk adım olarak diğer projelere örnek teşkil eden Solarkent, ürettiği elektriği kazanca dönüştürecek. Sağlanan bu kazanç da site aidatlarında tasarruf olarak konut sahiplerine geri dönecek”.

Asansörler tasarruflu, sosyal tesisler ücretsiz

Solarkent’in 28 bin metrekarelik bir alanda projelendirildiğini anlatan Aydınlı İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Alpay Çepni, projenin 30 katlı 4 blok ve 10 farklı daire seçeneğine sahip toplam 866 konuttan oluştuğunu ifade etti. Solarkent projesi ile Türkiye’de inşaat sektöründe yepyeni bir dönemin başladığının altını çizen Çepni, şöyle konuştu:

"Tasarruf ve kazanç konsepti kapsamında, site içindeki asansörlerde akıllı toplama ve yönlendirme sistemi bulunuyor ve bu da asansörlerin elektrik harcamalarında yüzde 40 tasarruf sağlıyor. Solarkent, örneğin tek çocuklu bir ailenin, site içerisindeki sosyal tesis, kreş, özel anaokulu imkânları ve ulaşım avantajları ile aylık yaklaşık 485 TL’yi bulan masraflardan da tasarruf etmesini sağlıyor. Projedeki solar panellerin ürettiği elektrik enerjisi ve tasarruf sağlayan diğer alt yapı sistemleriyle beraber site aylık giderleri ciddi oranda azalıyor".

Projenin ödeme seçenekleri hakkında da bilgi veren Alpay Çepni, 1+1 ile 3+1 arasında değişen dairelerin fiyatlarının 107 bin 792 TL ile 293 bin 177 TL aralığında bulunduğunu ifade etti. Çepni, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Solarkent’te ev sahibi olmak isteyenler için 3 farklı alternatif sunuyoruz: Birinci seçenekte konut bedeli sıfır peşinat, yüzde 30’u Ocak 2011, kalanı ise 60 ay yüzde 0 veya 120 ay 0,59 faizle ödenebiliyor. İkinci seçeneğe göre yüzde 20 peşin, 60 ay yüzde 0 veya 120 ay 0,59 faizle ödenebiliyor. Bir diğer seçenekte ise peşin alımlarda yüzde 15 nakit indirimi uygulanıyor. 1+1 dairelerin fiyatları 107 bin 792 TL ile 155 bin 682 TL, 2+1’lerin fiyatları 184 bin 894 TL ile 276 bin 350 TL, 3+1 dairelerin fiyatları ise 217 bin 245 TL ile 293 bin 177 TL arasında değişiyor.”

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/solarkentin-unu-ulke-sinirlarini-asti_73530.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!